The Arrow, Şehre İhanet Edenleri Haklamaya Üçüncü Sezonuyla Devam Ediyor!

Kadronun bundan sonraki kısmı Gossip Girl’den copy paste edilmiş, Laurel (Kate Cassidy) ve Thea Queen’in (Willa Holland) geek kulaklarına yüksek oranda tiki alarmı verecek diksiyon ve tavırlarının acısını ne yazık ki iki sezon boyunca çekiyoruz. Dedektif Quentin Lance’i canlandıran Paul Blackthorne ise Harry Dresden’in ta kendisi. Adamın şansı dedektif rollerinden açıkmış demek ki.

Ailecek hastasıyız.

Slade Wilson. Ailecek hastasıyız!

Arrow’un belki de en kötü yanı, güzel kadroya rağmen karakterler arası duygusal bağ dinamiklerinin son derece zayıf kurgulanmış olması. Bu konuda çıkış noktası sayılan Smallville’in bayrağını gururla taşıdığını söyleyebiliriz ne yazık ki. Bir baktığınızda birbirlerinin üzerine atlayan karakterler, ertesi bölümde sudan sebeplerle ya ayrılıyor ya da düşman oluyorlar. Senaristler özellikle başroldeki karakterleri incir çekirdeğini doldurmayacak nedenlerden o kadar çok kapıştırıyorlar ki, daha önce Yemekteyiz adlı programda çalışıp çalışmadıklarını merak ediyorsunuz.

Birds of Prey

Kötü yanları geçtiğimize göre, şimdi güçlü yanları rahat rahat övebilirim. Dövüş sahnelerinin çoğundaki koreografi, DC hayranlarını ihya edecek seviyede. Özellikle ikinci sezonun (bunu çok söyledim biliyorum, ama birinci sezonla kıyaslanmaz bile) son 4-5 bölümü, daha geniş bir bütçeyle çekilseydi çoğu Marvel filmine rahatlıkla rakip olabilirdi. Bunun yanısıra hem DC evrenine, hem de popüler kültüre öyle çok ve güzel gönderme var ki, bunları mı yoksa diziyi mi takip edeceğinizi şaşırıyorsunuz. Yine ikinci sezonda özellikle Quentin Lance’nin karakter gelişimi çok güzel yedirilmiş. John Diggle bile ilk sezondaki gereksiz informatif CNN spikeri diyaloglarından arındırılmış, hatta Laurel’i bile adam edeceklerinin sinyallerini verdiler. Felicity Smoak ise, Social Network’te Jesse Eisenberg’in başlattığı “dakikada-ortalama-2000-kelimeyle-konuşuyorum-çünkü-kafam-bilgisayarlara-basıyor-lanet-olsun-çok-zekiyim” ekolünü şiddetle destekleyerek bizi alt yazı manyağı yapmaya devam edecek gibi. Red Arrow’u kostümüyle görecek miyiz, Flash ile güzel cross-overlar olacak mı, başka hangi karakterler gelecek, 3. sezonda hep birlikte izleyip göreceğiz.

Yorumlar