Terminator Genisys: Şaşkınız Ama Mutluyuz!

John Connor ve T-800 hakkındaki düşüncelerime önümüzdeki günlerde yazacağım spoiler içeren yazıda yer vermeyi tercih ediyorum. Yalnız Jason Clarke’ın özellikle direnişin lideri olarak izlemesi keyifli bir oyunculuk sergilediğini düşünüyorum. Arnold Schwarzenegger’in kendinden emin ve seriyi sahiplenen performansı ise “Terminator Salvation”da neyin eksik olduğu sorusuna cevap veriyor.

terminator-genisys-guardian

İşte nostalji budur!

Yeni Başlayanlar için Zaman Yolculuğu

Zaman yolculuğu, Terminator filmlerinde önemli bir öğe olmasına rağmen, işleyişi üzerinde çok durulmamıştır. Zaman yolculuğuna dair bize söylenen tek şey gelenlerin çıplak geldiğidir. Bu durumdan yola çıkarak, ilk iki filmin teknoloji ve teknolojinin imkanları çerçevesinde ilerlediğini söyleyebiliriz. “Terminator Genisys”te ise olayların ne olduğundan çok nasıl olduğuna yer verilmiş. Olaylar mümkün olduğunca anlatılmaya çalışılmış. Bu da filmi daha bilinçli izlememizi sağlayan bir etken olmuş.

Peki James Cameron Ne Diyor?

Terminator markasının yaratacısı James Cameron’ın üçüncü ve dördüncü filmle pek ilgilenmediğini biliyoruz. “Terminator Genisys”ten bahsederken ise kendini “fanboy” olarak tanıtmaktan da hiç rahatsız değil. Filmi izledikten sonra yaptığı bir röportajda, “Terminator Genisys” ile birlikte serinin yeniden canlandığını, Arnold’ın rolünü ileri taşıdığını ve filmin twist’lerle dolu olduğunu söylüyor. Cameron’ın filme Terminator 3 demesi de ilginç bir ayrıntı.

terminator-genisys-t-1000

Sonunda!

İzlesek mi Diyenlere!

Başta bahsettiğim önyargı filmi izledikten sonra yerini vicdan azabı ve pişmanlığa bıraktı. Herkese en kısa zamanda filmi izlemelerini tavsiye ediyorum. Biraz nostalji, biraz heyecan yaşamak isteyenlerin, “Terminator Genisys”ten çok keyif alacaklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

NOT: İkinci fragmanı henüz izlememiş olanlara, izlememeye devam etmelerini tavsiye ediyorum.

Eğer filmi izlediyseniz, analiz, yorum ve anekdot içeren bol spoiler’lı yazımız:

Terminator Genisys: Analiz, Tahmin ve Anekdotlar
Bu yazı, "Terminator Filmleri Yazı Dizisi" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar