Angry Birds: Epic – Efsane Oyun Artık Daha da Bir Efsane Olmuş!

Bütün bu düşmanların yanı sıra, oyunda haftanın her gününe bir tane olacak şekilde tasarlanmış, haftalık zindan görevleri de mevcut. Normal dövüşlerden kazanılan snoutling değerinin çok daha fazlasını, beş katmandan oluşan zindan savaşlarında kazanabiliyorsunuz. Tabi ki bu, karakter gelişimize baya fayda sağlıyor.

Mighty Eagle'a şükürler olsun!

Might Eagle’a şükürler olsun!

Ekipman Meselesine Gelirsek

Oyunun sürekliliğini arttırmak ya da karakterlerinizi var olan seviye atlatmalarının dışında geliştirmek isterseniz, hali hazırda oynadığınız dövüşleri tekrar yapıp, çeşitli materyaller biriktirebiliyorsunuz. Bu materyalleri kazandıktan sonra da, Profesör Piggy’den (Bu da başka bir yardımcı domuz) aldığınız tariflerle, görüntüde pek bi komik, lakin fazlasıyla işlevsel olan silahlar ya da kalkanlar edinebiliyorsunuz.

Örneğin, yumurta kızartma tavasının ucuna sopa bağlayıp düşmanlarınızın suratını düzleyecek bir silah yaparken, bazen de Güçlü Kartal’ın kutsal tüylerinden kendinize asa yaratabiliyorsunuz.

Bunun haricinde, efsanevi ve set eşyalar da oyunda mevcut. Bu eşyaları kendiniz üretemiyorsunuz fakat belirli miktarda altın (snoutling değil, gerçek hayatta para ile satın alabileceğiniz ya da her gün bulutlarda altın kumbara domuzu tokatlayarak kazanabileceğiniz bir para birimi) harcayarak, çarkıfeleğinizin tekerinden nasibinize düşeni alarak edinebildiğiniz eşyalar bunlar. Her bir eşya, kendi içinde özelliklere sahip olduğu gibi, set eşyaları kalkan ve silah olarak birlikte kullanırsanız, size yeni özellikler getiriyor. Örneğin, Chuck’ın yanında taşıdığı anka yumurtası ve anka tüyünü bir araya getirebilirseniz, dövüşte bir kereye mahsus olmak üzere Chuck’ı kaybetseniz de, Chuck tıpkı bir anka gibi yeniden dirilme özelliğine sahip oluyor.

Her şeyin başladığı yer..

Her şeyin başladığı yer..

Sonuç olarak!

Angry Birds Epic, RPG türünde oyun sevenlerin uzun süre telefonlarında barındıracakları bir uygulama olacaktır. Telefonunuzu çok fazla yormuyor. Gereksinim olarak, düşük seviyeli android telefonlarda dahi oynanabilir düzeyde.

Hali hazırda kendi konseptine sahip olmasının yanı sıra, oyunun türünün değişmiş olması ve ilerledikçe kazanılan özellikler, oyunu oldukça keyifli hale getiriyor. Oyunda sürekli olarak yenilenen karakterlerin yanı sıra, açılan yeni bölgeler ve düşmanlar her seferinde oyuna yeni bir heyecan katıyor diyebilirim.

Angry Birds’e karşı özel bir antipatiniz yoksa ve RPG türünde oyunları seviyorsanız; Mutlaka Angry Birds Epic’i oynamanızı tavsiye ederim.

Yorumlar