Lucifer: Bir Garip Şeytan

Dizi hakkında bazı noktalara da değinmek istiyorum; bunlardan bir tanesi seçilen müzikler. Dizi içerisinde duyduğumuz şarkılar gerçekten özenle seçiliyor olmalı. Şarkıların sözlerinden tutun da ritmlerine kadar, o anın akışına epey uyuyor. Aşağıdaki videoda Lucifer’ın belki de hiç görmediğimiz bir yönünü de keşfediyoruz. Lucifer şarkı söylüyor.

Yukarıda Lucifer’ı oynayan Tom Ellis’i biraz da olsa izlediniz diye umuyorum. Tom Ellis her geçen bölümde daha da oturuyor rolüne, özellikle 6. bölümde epey güzel çıkışlar yaptığını belirtmeliyim. Karakterin ses tonu ve ton vurgulamaları da bende “İşte bu Lucifer!” etkisini yaratıyor. Hatta bir internet sitesinde okuduğum yorum da şu yöndeydi: “Tom Ellis sanki karakterine 6. bölümde gibi değil de 3. sezondaymış gibi oynuyor”

Oyunculuk Demişken

Dizinin oyuncuları daha önce tanıdığımız, bildiğimiz yüzler. Sıralamak gerekirse; Lauren German, Kevin Alejandro ve daha önce Spartacus, Gotham’dan da tanıdığımız Lesley-Ann Brandt. Çok da yıldızlar geçidi bir kadro değil ama hemen hemen her oyuncu epey güzel işler çıkarmışlar, özellikle Lesley-Ann Brandt’in Mazikeen karakteri en az Lucifer kadar iyi diyebilirim. Zaten Lucifer’ın çizgi romanını okuyanların Mazikeen’in yaptığı epik işleri görmüşlerdir. Abartılı oyunculuksa beni her zaman iten şey olmuştur. İşin güzel tarafı Lucifer her ne kadar abartılı oyunculuğa kayabilecek bir karakterken epey sade olarak işlenmesini, canlandırılmasını aşırı beğendim diyebilirim.

Evet, Çizgi Roman

Lucifer zaten çizgi romandan çıkma bir karakter. Hop! Topa tutmayın hemen, bu dizideki Lucifer’dan bahsediyorum. İlk defa Sandman’de karşımıza çıkan Lucifer, Vertigo Comics yani DC Comics bünyesinde yıllardır yayımlanıyor. New 52 dönemindeki serisi bence en başarılı olanıdır. Merak edenler Arkabahçe Çizgi Roman cilt olarak satmakta. Fiyat olarak da epey uygundu. Lucifer’ın yeni serisi de fena değil, özellikle başlangıç öyküsü epey iştah kabartıcı. Ama her şeyden daha iyi olan şeyse; yeni serinin çizgileri ve renkleri. Henüz 4. fasikül yeni yayınlandı. Çok geç kalmadan takip edin, biriktikçe takibi zorlaşıyor.

Lucifer-2015-001-005-e1458566682646

Dilim döndükçe dizi ile ilgili görüşlerimi aktarmaya çalıştım, kısa bir tekrar etmek gerekirse; dizide çok Okült yani doğaüstü şeyler arıyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Polisiye tadında bir Lucifer izlemek isterseniz de: Yumulun gitsin!

Yorumlar