Hakkımızda

Kahramangiller’in kökeni, 2006 – 2010 yılları arasında aktif olan RPCraft’a dayanıyor. Rol yapma oyunları odaklı bir forum sitesi olan RPCraft, yayını hala devam etmekte olan Sistem Tanıtım Kitabı başta olmak üzere birkaç rol yapma oyunu temalı PDF kitapçığa imza atmış, gerçekten ilginç bir oluşumdu.

RPCraft’ın dağılmasından sonra geçen dönemde hepimiz kendi işimize gücümüze bakmış, ama elbette iletişim halinde kalmıştık. Yıl 2014 olduğunda aramızdan birkaçı başka alt kültür sitelerinde makaleler yazar durumdaydı. Sonra nereden aklımıza geldi bilinmez, “Yahu bizim şöyle harika bir projemiz vardı, devam etsek ya?” diyerek başka bir sitenin adı altında biri Ocak, diğeriyse Mart ayında olmak üzere iki yeni sayı Sistem Tanıtım Kitabı yayınladık. Tekrar aktif olma hissiyatı Alp Bilgin, Berkay Ayanoğlu, Cihan Türe, İbrahim Muhammet Çelik, Melih Demir ve Özlem Buket Duru‘yu bendeniz Serkan Özay‘la kafa kafaya vererek konu hakkında bir şeyler yapmaya itti. Sonuçta tıpkı eski günlerdeki gibi, bit pazarını andırmayan bir sitede kendi vizyonumuzu ortaya koyacak içerik hazırlayıp paylaşmak üzere Kahramangiller’i kurmaya karar verdik.

Bu noktada alt kültüre dair tadımlık değil, doyumluk bilgiler vermeyi görev edinmiş Kahramangiller’i en doğru şekilde anlatabilmek için en iyisi sizlerin bize en çok yönelttiği soruları cevaplayayım:

“Neden Hiç Haber Yok?”

Çünkü ihtiyaç olduğunu düşünmüyoruz. “Falanca filmde kimin oynayacağı belli oldu” ya da “filanca kitabın dizi olacağı duyuruldu” türünde haberlerin takip edilebileceği birçok site var, her geçen gün de yenileri açılıyor. Bu sebeple bu tür içeriği üretmek için efor harcamak da, siteyi bir hafta sonra hiçbir değeri kalmayacak iki-üç paragraflık yazılarla şişirmek de istemiyoruz.

Gelecekte bu tür içeriğe yer vermeye karar versek bile, bunu Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üstünden, siteye hiç bulaştırmadan yapmayı tercih ederiz. Sitenin ilk dönemlerinde yayınladığımız bu tarz içerikli 40 civarı yazıyı da Aralık 2015 itibariyle yayından kaldırdık.

Kendimize koyduğumuz ilkeler arasında yayınlanacak her yazının orijinal olması da var ve bunu ısrarla uyguluyoruz. Hiçbir yazımız yabancı bir siteden çeviri değil, tamamen yazarlarımızın birikimlerinin yansımasıdır. Hani olur da, sitede esinlenme seviyesini aşmış bir yazı görürseniz bunu info@kahramangiller.com‘a bildirin, hemen yayından alırız.

“Memleket Karışıkken Neden Kayıtsız Kalıyorsunuz?”

Kesinlikle kayıtsız değiliz! Ancak bizim gibi oluşumların bazı sınırları olması gerektiğini düşünüyoruz. İnsanların o an belki de kafa dağıtmak için girdiği bir sitede gözlerine kendi siyasi görüşlerimizi sokuşturmak bizce büyük saçmalık.

Kaldı ki Kahramangiller birkaç yazarın tekelinde değil. Şu yazıyı yazdığım tarihte en geç ayda bir yazı yazan 30’dan fazla aktif yazarımız vardı. Bu kadar kişi adına siyasi görüş beyan etmek sizce de terbiyesizlik olmaz mıydı?

“Tanıttığınız Bazı Ürünler Türkiye’de Yok?”

Evet, özellikle çizgi roman ve kutu oyunu kategorisinde yayınladığımız tanıtım yazılarında, konu edilen ürünlerin bir kısmının Türkiye’de satışı yok. Ancak bu ürünlere dikkat çekerek uzun vadede bir talep oluşturabileceğimizi düşünüyoruz. Kaldı ki biraz masraflı da olsa günümüzde hemen her ürün internetten sipariş edilebiliyor.


Hakkımızda söylenebilecek her şey aşağı yukarı bu kadar. Sizi doya doya okunmayı bekleyen yazılarımızı incelemek üzere ana sayfamıza davet ederek bu yazıyı burada noktalıyorum.

Serkan Özay

Yorumlar