Fingaah! – Sıkılınca Parmağınızı Kaybetmeyin!

Posteri acayip görünümlü bir oyun, Facebook duvarımda sürekli çıkıp duruyordu. Sonrasında araştırdığımda bunun ne kadar enteresan bir mobil oyun olduğunu öğrendim.

Yerli bir oyun yapım ekibi olan Siis Games tarafından yayınlanan Fingaah! bir bar oyununun güzelce işlenmiş hali. Hani parmaklarımızın arasına bıçak saplaya saplaya çevikliğimizi ve korkusuzluğumuzu gösterdiğimiz saçma sapan şey var ya? İşte onu parmaklarımızı kaybetmeden oynayabiliyoruz. Hem de “Bak bak, riske girmeden nasıl da yüksek skor yaptım!” diyebiliyor, kötü matematikli sarhoş arkadaşların skor saymasına kalmadan oyunun kendisine saydırabiliyoruz.

Oyunda, hızımızı kaybettikçe azalan zaman sayacı, hızlandıkça duruyor. Bir noktadan sonra garip garip el hareketleri de yapmaya başlıyoruz ve oyun zorlaşıyor. Hem dikkat, hem de zihinsel esneklik gerekiyor. Ama yine de kafayı fazla yormuyor.

Çizimlerin çok işlevli ve sevimli olduğunu söylemem gerekir. Pis şakalarla dolu Amerikan çizgi filmlerinin havasını edindim. Zaten muhtemelen amaçlanan da budur. Zaten görmüş olduğum posterdeki Game of Thrones’daki tahtın parmak versiyonu filan bana göre iğrenç bir görüntü, ama iyi fikir. Kopardığımız parmağın da uçup birinin içeceğinin içine düşmesi ise iyice eğlenceli.

Pis bir barda tehlikeli bir oyun oynuyor gibi hissetmek istiyorsanız, Fingaah! App Store ve Google Play’de aşağıdaki linklerden indirilebilir:

Fingaah! App Store Fingaah! Google Play

Yorumlar