Flash’ın Cevherleri II – Sistem Gerektirmeyen, Tadımlık Oyunlar!

Bilgisayarınız eskimeye mi başladı? İşyerinde alt-tab yapmadan takılmak mı istiyorsunuz? Paraya sıkıştınız ya da steamde indirimler gelene kadar beklemek mi istiyorsunuz? Tam size göre çözümlerimiz var: Flash’ın Cevherleri II

Zamanında bilgisayarım eskidikçe veya hardcore oyunlara dalıp gitmek istemediğimde flash oyunlar oynadım. Benzer flash oyunlarının çok ufak farklarla nasıl güzel şeylere dönüştüğünü gördükçe de oyun tasarımı ile ilgili güzel fikirler edindim. O yüzden, gerçekten hoşuma giden ve flash oyun denince mutlaka bilinmesi gereken oyunları bu yazı dizisinde sizlere tanıtacağım.


Legend of the Void 1 ve 2

Çok güzel hikayeli bir RPG oyunu. Mekanikleri filan da çok hoş. Özellikle de normal oyunlardaki gibi detaylı karakter görünüşü ekranı filan benim çok hoşuma gitti.

legend-of-the-void

Sonradan eklenmiş premium içeriği var ama oyunu engellemiyor. Saatlerinizi geçirmek için birebir.

Legend of the Void Legend of the Void

1066

Çok acayip bir oyun. Genelde flash’ta strateji oyunu deyince “bişeylere tıkla ve izle” görürüz. Bunda ise neredeyse bir total war havasında çok detaylı ve ince düşünülmüş savaşlar oynuyoruz.

1066

Arkadaşlarınızla multi bile oynayabiliyorsunuz ve değiyor. Emin olun. Normanlar, Vikingler ya da İngilizlerden biri olarak savaşabiliyorsunuz. Ayrıca campaign modunda hikayelerini anlatarak oynattığı bir ilerlemeli kısmı da var.

1066

Knightmare Tower

Daha önceki yazımızda Burrito Bison’u incelemiştik, onun dikey ilerleyeni diyebiliriz (hatta power-up’lardan biri bizi Burrito Bison’a çeviriyor). Komik hikayesi, sevimli grafikleriyle saatlerinizi alacak bir fırlatma oyunu.

knightmare-tower

Prensesleri kurtarmak için kendini devasa kuleye fırlatan şövalyeyi oynuyoruz. Karşımıza çıkan rakipleri ve bossları döverek ilerliyoruz.

Knightmare Tower

Tentacle Wars

Bu oyunda, normalde uzay gemili-gezegenli oyunlardan aşina olduğumuz bir mekaniği kullanıyoruz. Sürekli bizim için asker üreten hücrelerimiz var, bunları başka hücrelere aktararak oraları ele geçiriyor, haritadaki rakibimizin hücrelerini ele geçirerek bölümü bitirmeye çalışıyoruz.

tentacle-wars

Bu oyunda ise enteresan bir numara yapmışlar; askerlerimiz rakibe ulaştıklarında direkt çarpışmaya başlamıyor. Birbirleri ile uç uca eklenip dokunaç şeklinde ulaşıyorlar, biz de bu dokunacı keserek saldırma emri veriyoruz. Hatta bize gelen saldırılara karşı dokunaçlar üretip beraberlik bile sağlayabiliyoruz. Çok güzel.

Tentacle Wars

Bio Gems

Candy Crush sevenler bu oyuna bayılacak. Üçlü birleştirme şeklinde olan bu oyunda, birleştirdiğimiz şeyler bize çeşitli etkiler olarak geliyor. Bu etkileri de karşımızdaki oyuncuyu dövmek için kullanıyoruz.

bio-gems

Aşırı sevimli grafikleri ve iyi oynanışıyla hoş bir oyun. İnsan gömüldümü çıkamıyor.

Bio Gems
Bu yazı, "Flash'ın Cevherleri" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar