Hearthstone – Free 2 Play Rehberi

İyi günler Kahramangiller. Aranızdan bir çoğunun Hearthstone’u çoktan denediğine eminim. Ancak internette en sık karşılaştığım şikayetlerden birisi bu oyunun adam gibi oynayabilmek için çok para gerektirdiği. Evet, bizim gibi kapalı betadan bu yana oynayanlar ile yeni başlayanlar arasında, hem deneyim, hem de koleksiyon anlamında ciddi bir fark oluyor ancak şunu söyleyebilirim; eğer gerekeni yaparsanız bugün başlasanız bile bir süre sonra hiç para harcamadan ihtiyacınız olan her şeye (hatta teoride ihtiyacınız olmayanlara da) sahip olabilirsiniz.

Gereken dört şey var; gerçekçi olmak, ne yapmanız gerektiğini bilmek, oyun deneyimi ve hepsinden önemlisi azim.

Not: Bu rehberi yeni başlayanlar için yazıyorum ancak Hearthstone’un ne olduğu bilmiyorsanız sizi şöyle alayım:

Hearthstone: Heroes of Warcraft – Sosyal İnteraksiyon Gerektirmeyen Kart Oyunu!

Hearthstone öyle göstermese de, oynayanları bol keseden ödüllendiren bir oyun. Öncelikle her yerde yazan şu beleş ıvır zıvırı alma işini özetleyeyim: Oyunu bolca oynayın. Sonra bulacağınız farklı telefon ve tabletlerde oynayın. Sonra da şu rehberdeki işi yapıp 3 paketi kapın. Toplamda normal oyunlarınızdan 3 pack + 400 altın, farklı cihazlardan da 7 pack kazanacaksınız. Bu kadar. Bunun dışında oyuna başlamanın kolay bir yolu yok. Çakallığı bırakıp kolları sıvayın.

Oyuna başladığınızda mage oynayacaksınız. Oyunun sizi yönlendirdiği gibi tüm sınıfları açın ve hepsiyle pratik yapın – ama şimdilik ana sınıfınız olarak mage’e odaklanın. Play mode’da bolca maç yapın, şu an casual ya da ranked farketmez, her halükarda tokatlanacaksınız. Oyunun bu kısmı en sancılı kısmı, ancak yılmazsanız bir süre sonra kazanmaya başlayacaksınız, çünkü oyun şimdilik size sizin seviyenizde rakipler çıkartmaya gayret ediyor. Arada birçok güçlü rakiplere rastlayabilirsiniz ama deneyim deyip geçin. Başlangıçta tümü bedava kartlardan oluşan şu deste ile başlayabilirsiniz (burada görünmeyen bir de Stormwind Champion ya da elinizde olan başka bir 6-8 mana costlu kart kullanabilirsiniz).

Başlangıçta yapmanızı tavsiye edeceğim, tamamen bedava kartlardan oluşan bir mage destesi.

Başlangıçta yapmanızı tavsiye edeceğim, tamamen bedava kartlardan oluşan bir mage destesi.

Her 100 altın kazandığınızda Goblins vs. Gnomes paketleri açıp içindekileri deneyin ama bilinçli bir deck yapmadan bir şey beklememenizi tavsiye ederim. Klasik ve The Grand Tournament paketlerini şimdilik es geçin, daha sonra farklı sınıf ve desteler için onlara da ihtiyacınız olacak. Şimdilik asla crafting moduna girmeyin. Arenayı da şimdilik pas geçelim.

Burayı ne kadar vurgulasam azdır. Başlangıçta öncelikli gelir kaynağınız normal maç yapmak olacak. Hearthstone her 3 maç kazanmaya 10 altın veriyor. Bu şekilde günde 30 zafer ile 100 altına kadar kazanabilirsiniz ki; başlı başına günde 1 paket açmak demek. İlla her gün 30 zafer alacaksınız diye bir şey yok, ama biraz deneyimle her gün 3 saat maç yaparsanız, çok kısa sürede ihtiyacınız olan kartlara kavuştuğunuzu göreceksiniz. Arenaya geçiş yapana kadar gelir kaynağınız bu olacak. Arena da çok iyi bir gelir kaynağıdır ancak deneyimsiz şekilde arenaya girerseniz kazandığınızdan fazlasını kaybedebilirsiniz.

Murloc Knight maç kazandırıyor.

Murloc Knight maç kazandırıyor.

Yorumlar