Batman’in Yüzünün Güldüğü Dizi

Alfred muhabbeti böler ve olan bitenden bihaber teyzenin şaşkın bakışları arasında Bruce Wayne ve Dick Grayson telefona bakar. Telefonda o gün kadrolu kötü adamlardan hangisi ile karşılaşacağını öğrenen Bruce, odasındaki Shakespeare büstüne gizlenmiş bir düzenek ile duvardaki rafların aralanıp iki itfaiye direğinin ortaya çıkmasını sağlar. Direklerden aşağıya gizli mağaraya inen Bruce ve Dick ne hikmetse inene kadar kostümlerini giymiştirler ve Batman ile Robin olarak yere ayak basarlar.

Jenerik

Batman’e dönüşüldüğüne göre esas iş başlıyor, hemen bu araya dizinin başlangıç jeneriğini koyabiliriz. Batman ve Robin çizgi karakterler olarak ekrana doğru koşsun, birilerini pataklasın, bu arada çizgi karakter Batman’ın dizideki Batman’den çok daha fit ve iyi bir oyuncu olduğunu belitmekte fayda var. Adamları patalarken elbette ki basit, akıllara kazınılması kolay bir şarkı çalsın, şarkının sözleri de basit, bir abla aralıklarla 11 defa “Batman” diyor, başka söz yok, Batman…. Batman… Batman, hani neyi izlediğinizi unutursunuz diye hatırlatma babında.

Hikaye

Günü kurtarmaya hazır vaziyetteki kahramanlarımız mağarada Batmobile’e binerler ve hızla mağaradan çıkıp Komiser Gordon’un yanına giderler. Bu bölümdeki diyaloglar ve kullanılan görüntüler bir kez çekilmiş ve her bölüm için tekrar kullanılmıştır. Bu süreç esnasında ekranda jenerikte adı geçmeyen ama yapımda emeği geçenlerin ismi listelenir.

Komiser Gordon’dan gerekli bilgileri alan kahramanlarımız şimdinin işe yaramaz C.S.I. polislerinin aksine tamamen düşünce gücüyle nereye gitmeleri gerektiğini çözerler. Vardıklarında o bölümün kötü karakterini ve çetesini bulurlar. Çeteyi az biraz pataklarlar ama esas kötü karakter olay yerinde bazı ipuçları bırakarak kaçar.

Bu ipuçlarını akıl almaz şekilde çözen ikilimiz yeniden kötü karakteri bulur ancak bu kez yakalanırlar ve her şey hüsranla sonuçlanacakmış korkusuna kapılırız. Fakat o da ne? Bugünlük bize ayrılan sürenin sonuna geldik! Kahramanlarımızın akibetini ancak bir kaç gün sonra yayınlanacak bölümün ikinci yarısında öğrenebileceğiz!

batman5

İkinci bölümde önce kahramanlarımızın tuzaktan kurtulmalarına, ardından kötü karakteri yeniden bulmalarına ve nihayet çok uzun ve çok kalabalık bir kavga dövüş sahnesinin ardından günü kurtarmalarına şahit oluruz.

Eğer şanslıysak Batman ve Robin’in tamamen inandırıcı bir şekilde iple binaya tırmanırken pencereye çıkan ünlü bir konuğa tanık olabiliriz.

Konuk Yazar: Erol Opal

Yorumlar