Marvel Sinematik Evreni, Agents of S.H.I.E.L.D. ile Genişlemeye Devam Ediyor!

Ajan Melinda May: Bildiğiniz gibi, ölü balık gibi bakıyor, havalı ve ürkütücü. Ancak nedense May, gruba göre hep aşırı levellı gibi görünüyor. Bazen bunun, senaryo yazarlarının işini kolaylaştırmak için bilerek yapıldığını düşünsem de (konu May’in eline kalınca işi bir şekilde bitiriyor) yine de sinematik evreninin hediye edeceği iyi bir karakter olmasına yol açabilir. Zaten sağda solda, “May’i Avengers’ta görelim” gibi başlıklar görülmeye başlandı bile. Bu sezonda Skye ile araları oldukça düzelmiş ve genç kadının eğitmeni olmaya başlamış.

Skye: İlk sezonun başlarında epeyce baş roldeydi. Şu anda hikaye bütün gruba yayılmaya başlasa da, ailesi ve geçmişi ile ilgili sisler dağılmaya başlıyor. Ayrıca May tarafından eğitildiği için ortalama bir saha ajanına da dönüşmeye başlamış durumda. Yani artık sadece bir bilgisayar dahisi değil. Buna rağmen, Coulson’un bilgi kaynağı olarak tuttuğu Ward’ın kendisine zaafı olması nedeniyle, Hydra ile ilgili bilgilere ulaşma potansiyeli de çok yüksek ve yine hikayede önemli bir yerde.

shield2

Ajan Grant Ward: İlk sezonda, Hydra ajanı olduğu ortaya çıktıktan sonra May tarafından dayak yiyerek yakalanmıştı. Şimdi de Coulson’un yeni üssünde tutsak olarak tutuluyor. Skye’a değer verdiği için sadece ona, çeşitli bilgiler veriyor. Ancak nerede, ne zaman Skye’a bu kadar düşkün hale geldiği konusu sanki biraz açıkta kalmış. Tamam Skye çekici bir kız ve zamanla yakınlaşmışlardı ancak yeni ilgisi ya abartılı ya da kendisinin bizzat tasarladığı bir kaçış planının parçası. Buna rağmen sanırım bir yerde mecbur kalıp hücreden çıkartacaklar ya da kaza eseri serbest kalıp gruba yardım edecek. Böyle bir ipucu olmamasına rağmen, hikayeye sadece hücreden yardım etmeye devam etmeyeceğini ve aksiyona da dalacağını düşünüyorum.

Leo Fitz: İlk sezonun sonunda Simmons’la birlikte, Ward tarafından bir kapsülle suya atılmışlardı. Ancak Fitz, ortağı, arkadaşı ve belki de platonik aşkı Simmons’u kurtarmak için çok büyük bir basınca maruz kalmış, ciddi bir vurgun yemiş ve bizzat Coulson’un ağzından “artık eskisi gibi olmayabilir” diyerek durumu açıklanmıştı. Bu sezonda Fitz halen dahi olmasına rağmen, sıklıkla söylemek istediği şeyleri söyleyemiyor, bir şeyleri unutuyor, kendini açıklayamıyor. Ayrıca artık yanlarında olmayan Simmons’la hayali olarak konuşmaya devam ediyor. Kısacası en çok şey kaybetmiş olan ve ciddi bir durumda olan Fitz, yeni sezonda benim en çok ilgimi çeken karakter oldu. Aktörün yeni sezondaki oyunculuğu da çok yerinde olmuş.

Jemma Simmons: Başlarda Fitz ile laboratuvarda takıldıklarını düşünüyoruz ancak sonradan Shield’den istifa ettiğini ve Fitz’in hayal gördüğünü anlıyoruz. Tam “nasıl yaparsın lan” diye gaza gelecekken durum ortaya çıkıyor ve Coulson tarafından gizli görev olarak; Hydra’nın içine sızması için gönderildiği fark ediyoruz. Yani Fitz ve diğerlerini bırakıp gitmemiş, görev alarak çok ciddi bir tehlikenin içine atılmış. Aferin diyerek yanaklarını sıkıyoruz.

Chatroulette çok acayip demi Jemma? Ehe ehe...

Chatroulette çok acayip demi Jemma? Ehe ehe…

Ek olarak Triplett (siyahi saha ajanı) bu sezonda daha fazla rol alacağa benziyor. “Mac” lakaplı teknik eleman da hem yararlılığı hem de Fitz ile sağlıklı iletişim kurabilen tek kişi olması nedeniyle ön plana çıkıyor.

Hepsini bir araya toplarsak, Agents of Shield geçen sezonun ortalarından itibaren gösterdiği yükselişi sürdürüyor. Gittikçe Marvel evreninin temelini daha sağlam bir şekilde oluşturmaya devam ederken hem isimli karakterleri diziye ekliyor hem de dizinin içinden kendi yıldızlarını yaratmaya devam ediyor.

Yorumlar