Magic the Gathering Kutu Oyunu: Arena of the Planeswalker

Karakterler ve Yetenekleri

Bu kadar ballandırarak anlatmışken, fikir vermesi açısından Planeswalker hareketlerini biraz daha açacağım; fakat bunlarla sınırlı zannetmeyin. Yaratıklarınızın yetenekleri veya büyü kartlarınız ile çalışan hareketleriniz de mevcut. Yine de biraz fikir edinmekte fayda var.

Gideon Jura, Combat Mage: İlk Yetenek: Gideon iki kare alanındaki rakip figürlerin sayısı kadar saldırı puanı alır. İkinci Yetenek: Gideon bitişiğindeki bir rakip figür tarafından saldırıya uğrayıp savunma zarı attığında, zarda yakaladığı her kalkan sembolü, saldıran figüre 1 bloklanamaz hasar bırakır.

Jace Beleren, Mind Mage: İlk Yetenek: Her tur bir kere kütüphanenin en üstteki kartını inceleyebilme ve en alta yollayabilme hakkı verir. İkinci Yetenek: Jace, kendi turunun sonunda 4 kare alanında olan Planeswalker’ın zihnini çalmak için zar atabiliyor. 20’lik zar 16 veya üzeri geldiği takdirde o Planeswalker’ı o tur sonuna kadar kontrol edebiliyorsunuz.  Planeswalker ile yapabildikleriniz, hareket, saldırı ve yetenek kullanımı. Sonrasında turu bitiriyorsunuz ve kontrol yine Planeswalker sahibine geçiyor.

MTGAP_Planeswalkers_1200_554_81_s (filigranlı)

Liliana Vess, Necromancer: İlk Yetenek: Liliana’nın 4 kare alanında senin tarafından kontrol edilen zombiler +1 saldırı değeri kazanır. İkinci Yetenek: Liliana turda bir kere, 6 kare mesafede üzerinde hasar olan bir yaratığı yok edebilir.

Chandra Nalaar, Pyromancer: İlk Yetenek: Chandra saldırdığında ikinci bir kere saldırabilir. İkinci Yetenek: Her tur bir kere olmak üzere, elinden bir kırmızı kart attığında, Chandra’nın 6 kare mesafesindeki bir yaratığa 1 hasar verebilirsin.

Nissa Revane, Animist: İlk Yetenek: Nissa’nın 4 kare alanında 2 ve üzeri menzile sahip olan tüm yeşil yaratıklar +2 menzil değeri daha alır. İkinci Yetenek: Nissa, turunun sonunda +3 kare daha hareket edebilir.

1383832147243089959 (filigranlı)

Karakter olarak şimdilik sadece ana hikâyede Zendikar’ı gözleyen 4 Planeswalker ve ilaveten Liliana’yı kontrol ediyoruz. Fakat ilk ek paket olan ve bize yeni karakterler sunan Battle for Zendikar genişleme paketi çıktı bile. Oyunun bu tip paketler ile daha da çok karaktere yer vereceğini tahmin ediyorum.

Bence karakterler ve yaratıklar, kart oyununda hayal gücümüzün kaldığı yerden masa üzerine başarıyla aktarılmış. Benimsediği karakterler olan MtG oyuncuları için hazine değeri taşıyan, fikirsiz olana fikir veren, hiç bilmeyenleri ise MtG dünyasına ısıtabilen bir oyun olmuş. Bir MtG oyunu olarak bakmasak dahi, güzel bir strateji/savaş oyunu olmuş. Bence tüm kutu oyunu severler bir göz atabilir. Keyifli oyunlar dilerim.

Yorumlar