Rol Yapma Oyunu Aksesuarları

3- Kartlar

Oyununuzu geliştirmek için kullanabileceğiniz görsel yardımcılardan bir diğeri ise kartlardır. Akla ilk gelen örnek Pathfinder’ın yayıncısı Paizo’nun yayınladığı kondisyon, hazine, büyü, silah, efekt ve karakter kartları. Buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Bunların arasında en çok ilgimi çekenler, hikayeyi değiştiren plot-twist ve flashback kartlarıyla, kovalamaca sahnelerinde kullanılan chase kartları.

Pathfinder RYO için yapılmış kartlar.

Pathfinder RYO için yapılmış kartlar.

Tarot kartları ve iskambil kağıtları oyununuzda kullanabileceğiniz bir diğer kullanışlı eşya. Oyununuzda gelecekten haber veren çingene bir büyücü için kullanabileceğiniz gibi; D&D ve Pathfinder’da bulabileceğiniz “Deck of Many Things” isimli eşya yerine de bu setleri kullanabilirsiniz. Bunlar dışında Paizo’nun Harrow Deck kart seti hem bu şekilde kullanılabilir, hem de Harrower prestij sınıfına ait karakterler için güzel bir rol yapma aracı olabilir. Wizards of the Coast’un yayınladığı Deck of Many Things destesini yazdırıp kullanmak da bir başka seçenek.

Diğer kart oyunlarını kurcalarsanız eminim işe yarayacak başka kartlar da bulabilirsiniz. (yaratık, eşya ve insan resimleri olan kartlar)

Yorumlar