Aya Özlem Duyan Bir Adamın Hikayesi: To The Moon

Hakkındaki Diğer Yapımlar

Minisode’lar: Bunun tam türkçe karşılığını bulamadım ama To The Moon anlatıp bunlardan bahsetmemek olmaz. Oyunu bitiren herkese kesin olarak oynamasını tavsiye ettiğim yapımlar. Peki ne anlatır bunlar? Sigmund Corp. biraz daha içten görmemizi sağlıyor ve doktorlarımızı biraz daha tanıyabiliyoruz. Sadece iki tane yayınlandılar ve bitirdikten sonra biraz daha devam etseler diyebileceğimiz kadar güzeller. İşin diğer güzel kısmı ise ücretsiz olmaları. Aşağıdan vereceğim adreslerden indirebilirsiniz.

To The Moon: Holiday Special Minisode
Sigmund Minisode 2

OST: Yukarıda bahsettiğim gibi Kan R Gao’nun ellerinde çıkma müzikler hepsi. O kadar iyiler ki acaba bu kadar iyi olmasaydı bu oyunu bu kadar seve bilir miydim? Bilmiyorum ve iyi ki bilmiyorum. Oyun bittikten sonra bile sürekli dinleyebileceğiniz kadar güzel her biri. To The Moon için bir hikayesi iki müzikleri demek o kadar da yanlış bir tespit olmaz.

Çizgi Roman: Ufak çaplı bir çizgi romanı var. Bunu da özel yapan bir etmeni var. Çizimler olmasa da hikaye freebirdgames sevenlerin desteğiyle şekil aldı. Hikayeye direk ya da dolaylı bir etkisi yok ama ne olursa olsun kullanılan öğeler ve aya gitme sevdası onu bu yapımın çizgi romanı haline getiriyor. Minisode’lar kadar kesin okuyun diyemem ama fazla zamanınızı almayacağını düşünürsem göz atmanızı tavsiye ederim.

Son Yorum

Geldik malum kısma sevgili okuyucu. Bu oyun benzeri çok nadir çıkanlardan. Hani dersiniz ya “Şöyle bir x oyunu vardı. Onun gibisi gelmedi.” diye. İşte o x yerine To The Moon’u rahatlıkla koyabilirsiniz. Hoş bu bir oyundan öte bir hikaye. Farkındaysanız oynanışa hiç değinmedim. Grek yok. Başına oturduğunuzda arkanıza yaslanın ve hikayenin tadını çıkarın. Zira bir benzeri ne zaman gelir bilinmez. Daha doğrusu hala Finding Paradise bekleyişindeyiz. Burada son cevaplamadığım soruyu cevaplayayım.

toTheMoon1

Neden seri? Çünkü oyunun sonunda -spoiler değil merak etmeyin- Episode 1: To The Moon yazar ve yanına bir tik işareti konur. Tabi nedenini yakın zamanda anladık. Bir sonraki oyunları Bird’s Story bize gelecek ikinci bölümü yani Finding Paradise’ı müjdeliyordu. Oyun hakkında tek bilgimiz Bird’s Story’de oynadığımız karakterin oyunda Neil ve Eva’nın hastaları olacağı yönünde. Çıkış tarihi olsa da değişebilme ihtimali var. Takip etmek isterseniz Freebird Games’in facebook sayfasına göz gezdirebilirsiniz. Artık bu yazının da sonuna geldik ve sizi To The Moon’un Ost’si ile baş başa bırakıyorum.

Yorumlar