Blizzard Bize Ateş Ediyor! – Overwatch

Reinhardt

Soyadı Wilhelm olan bir aile çocuğuna Reinhardt ismini niye koyar? İHBİN İHBİN ALMANLIK bunu gerektiriyor olabilir mi?

owReinhardt

Bunun da yakın mesafede alan etkili vuruşu var. Mühim olan şey ise, Winston’unkine göre mühimmat gerektirmeyeceği için savura savura kovalayabilirsiniz milleti. O açıdan üstün bence.

Reinhardt’ın kalkanı tek yönlü ama takım savaşlı haritalarda arkanı kollayan dostların olunca sanki Winston’un kalkanına göre daha etkili bir şey gibi duruyor. Bunların hit point/cooldown dengeleri büyük sorun olacak gibi.

Duvara gömme saldırısını görmeden bir şey diyemem. Sadece ayakların yerdeyken yapılırsa farklı, örneğin Pharah’ın iteklemesinden sonra düşerken birine doğru yapılırsa farklı sonuçları olabilir. Her tür hareket sağlayan yetenek aynı şekilde farklı sonuçlar doğurur. Ayrıca birini bir yere itelemekle duvara gömmek arasında hasar farkı olup olmayacağı da önemli.

Ultisinin işlevi konusundan emin değilim. Çok anlamadım. Geri kalanlarının çok kullanışlı olmasından dolayı ultisi dandik olsun dediler herhalde.

Symmetra

Görünüşe göre Hindistan’da ütopya diye bir yer var, bu da oradan geliyor.

owSymmetra

Temel saldırısı birine kilitlenip ıskalama şansını yok ediyor. Support karakterler için bu şekil olaylar iyi. Hasar potansiyeli zaten az olan adamın bir de ıskalamasıyla iyice saçma olabiliyordu. Diğer saldırısı ise alan etkili. Güzel.

Yavaşlatan turretlar var. Haritada 3 taneye kadar bulunabilir diyorlar. Bu da önizleme videosundaki gibi götgöte koymak yerine iyi yerlere (özellikle Widowmaker’ın, Torbjorn Turret’ı ya da Bastion Siege Mode’un görüş alanında önemli yerlere) koyup daha etkili kullanmayı sağlayabilir.

Kalkan veren güç, diğer kalkanlarla birleştiğinde aşırı OP olabilir. Ama genelde Tracer ve diğer ofansif karakterlerde güzel gidebilir. Acaba Torbjörn’ün zırh verme özelliği ile birleşince etkili mi?

Ultisi olan portal açma nanesi ise, ölümlerin deathmatch gibi olmayacağını gösteriyor. Çabuk ölen karakterler konusunda kafa karıştırıcı biraz. Belki videolarda gösterdiği kadar çabuk ölünmüyordur.

Torbjörn

İsveçli, kaslı cüce… Niye? Bu kadar karikatürize etmeye gerek var mı? 🙂

owTorbjorn

Bu karakterle ilgili önemli nokta, cesetlerden topladığı scrap. Bununla turret yapıyor, tamir ve upgrade ediyor. O zaman çok ölünecek demek. Çabuk ölme konusunda açıklık lazım!

Kendi başınayken çok kısa mesafeli adam. Bu da baya kırılgan olduğu izlenimi veriyor. Zırh veren dalgasını sürekli kendisine kullanmazsa tek başına şansı çok az.

Yere turret atıyor, bunlara ekstra silah ya da roket takabiliyor. Duruma göre değişiklik göstermesi eğlenceli olabilir. Aynı anda bulundurabildiği turret sayısına göre de çok mühim bir karakter olabilir. Ultisi ise yaptığı her şeyi çok hızlı yapması demek. Enteresan değil.

Yorumlar