Ingress : Sanal ve Gerçeklik Arasında Bir Çizgi

Aynı zamanda oyun içinde topluluklara dahil olabileceğiniz “Community” sekmesi yeni eklendi. Aynı zamanda Hall ve Hangout gibi uygulamaları kullanarak topluluklara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Oyuncu profilinizde Google+ profilinizi doğrularsanız size en yakın ajanlar seri bir şekilde sizi bularak birlikte mücadele etmeye sevk edeceklerdir.

ingress_resistance_wallpaper_by_oceanbased-d6f3907 (1)

İşin özü, sizlere bir çok şey katabilecek bu oyunu yılların amatör oyuncusu olarak şiddetle öneriyorum. Hiç olmazsa yürümüş hava almış olursunuz.

Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar için Mini Liste

  • Oyunu oynarken sürekli ekrana baktığınız için trafik durumuna dikkat edin. Bir süre sonra kendinizi kaptırıp araba, tır altında kalmanızı istemeyiz.

new_bg2

  • Yayalara dikkat edin. Portal ele geçireceğim derken insanlara çarparsanız değişik tepkiler edinebilirsiniz.
  • Power Bank (Cep Şarjı) edinmeniz sizin hayrınıza olacaktır. Çünkü bu oyun en çok batarya tüketen oyunlar arasında. Sahada iken diğer ajanları ceplerine yada çantalarına uzanan kablolardan tanıyabilirsiniz.

Player-playing-Ingress

  • Oyun içinde taraflar birbirine ajan diyor. Oyunun resmi dilinde de öyle. Rütbenize göre davranın. Siz artık bir ajansınız ve kimseye güvenemezsiniz. Unutmayın hangi tarafı seçerseniz seçin içinizde bile karşı tarafın ajanları olabilir.
  • Ingress’in Facebook sayfasını takip ederek katılabileceğiniz etkinlikleri görebilirsiniz.
  • Hile kullanmayın, kullandırmayın. Her iki taraf içinde geçerli olan bu durumu lütfen sizlerde uygulayın. Her hangi bir “pay to win” durumu olmayan bu oyunu kimsenin mahvetmesine izin vermeyin. Zaten yetkililer konular ile yakından ilgileniyor.

BanHammer

  • Bu oyun diğer online oyunlar gibi ağzınıza geleni söyleyeceğiniz türden bir oyun değil. Lütfen karşınızda olan oyuncunun kimliğini düşünerek saygılı olunuz.
  • Takım oyunu her şeydir. Tek başınıza yapamayacağınız devasa projeleri ekibinizle birlikte yapabilirsiniz.
  • Son olarak oyuna her girdiğinizde akıllı asistanımız olan bir abla “En son 5 saat önce geldiniz neredesin sen bakiiim” tadında bilgi veriyor. Ürkmeyiniz.

new_bg2

Resis-TR’nin bir üyesi olarak sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim (Vallahi reklam değil davet ağabey, davet).

Nasıl oynanır? Ne yapılır? Malzeme nereden gelir? Portal nasıl ele geçirilir? Hepsinin cevabı bu videoda sizlerle arkadaşlar!

Okuduğunuz için teşekkürler. İyi günler dilerim.

Yorumlar