Orcs Must Die 2 – Orc Öldürmeye Doyamayanlardan mısınız?

Silah ve Büyülü Nesneler

Karakterlerde de dediğimiz gibi belirli silahlarla oyuna başlıyorsunuz ancak skull puanları ile açabileceğiniz pek çok silah ve nesne var. Bazıları pasif yetenekler verirken, bazıları farklı kullanımlara sahip oluyorlar. Ateş duvarları yaratan yüzükler, etrafınızda döne döne herkese saldırmanızı sağlayan büyülü çekiçler, çok uzak mesafeye ateş edebilen arbaletler bunlardan bazıları.

omd4Tıpkı tuzaklar gibi, silah ve nesnelerin de özel yeteneklerini açabilir, hasarlarını arttırabilirsiniz.

Düşmanlar

Oyunun belki de en keyifli yönü düşmanlar. Temel düşman orklar gibi görünse de aklınıza gelecek her türden vahşi ırkla da savaşıyorsunuz. Hızlı koşan ya da patlayıcı variller taşıyan koboldlar, farklı zırhlar ya da büyülerle güçlenmiş ogreler, şaman hobgoblinler, çok fazla hasar veren gnoll avcılar ya da bombacılar, hızlı iyileşen ve güçlü troller, uçan ve elemental saldırılar yapan başka yaratıklar da sıklıkla karşınıza çıkıyorlar. Yine de temel düşman daima farklı zırhlar giyen, silahlar kullanan orklar oluyor.

omd3Tüm bunların haricinde, oyunun iki farklı oyun modu var. Story’de hikayeyi ilerletiyor, eğer sıkılır ya da fazladan skull puanı kazanmak isterseniz belirli bir haritada portalınızı koruyamadığınız noktaya kadar süren endless modunda oynayabiliyorsunuz. Eğer bir bölümde zorlanırsanız iki üç endless oynadıktan sonra, gerekli silahları, güçlendirmeleri yapıp oyuna devam edebilirsiniz.

Bu noktada oyun sizi hiç bir zaman sıkıntıya sokmuyor ve geçemeyeceğiniz bir turla karşılaşmıyorsunuz. Fazladan bir kaç saat oynayınca gerekli puanları topluyor, elinizi rahatlatıyorsunuz.

İncelemenin sonunda, başından bu yana söylediğimi tekrarlamak istiyorum. Orcs Must Die 2 çok çok eğlenceli bir oyun! Aksiyonu hiç bitmiyor, ancak istediğinizde dinlenmenize izin veriyor. Ayrıca eski bilgisayarlarda bile gayet güzel çalışabiliyor. Endless modlarla, diğer karakterlerle derken oyunu günler boyunca oynayabilirsiniz. Ayrıca 2015 yılında “Unchained” isimli 3. oyunun da piyasaya çıkacağı müjdesini verelim!

Strateji: 8/10
Ses, Grafik, Teknik: 7/10
Aksiyon : 10/10
Hikaye: 4/10
Oynanabilirlik: 9/10
Tekrar Oynanabilirlik: 8/10

Yorumlar