The Legend of Korra – Ateş, Su, Toprak… TAHTA!

Tabii bunun yanında müzikler, seslendirme ve grafiklerin ne kadar güzel olduğu var. Çizgi filmde kullanılan müzikler kullanılıyor. Karakterleri de orijinal sesleri ile dinliyoruz. Oyun içi grafikler olabildiğince çizgi film vari sinematikler ise bire bir aynı.

bükücü resimleri

Bütün bunların yanında da bükücü olmanın nasıl bir his olduğunu güzel bir şekilde yaşatıyor oyun. Her element ile bam güm herkesi her şeyi sileyimcilik yapamıyorsunuz; kullandığınız süre boyunca da elementler üzerindeki ustalığınız arttığı için onlar da seviye atlıyorlar ve yeni combolar açıyorsunuz. Chi-Blocker’lar oyunun başında ki akışınızı bloke ediyorlar dolayısıyla oyun boyunca sırayla her elementi açmamız gerekiyor. Elementlerin de özellikleri şu şekilde;

Su; Bildiğiniz (veya bilmediğiniz, bilemedim.) üzere Korra su kabilesinden geldiği için ana elementi su ve oyunda ilk kullanabildiğimiz element de su. Uzun mesafeli saldırılarınızda ve ruhları temizlemek için kullanıyorsunuz. Pek güçlü kuvvetli bir element değil ne yazık ki. Uzaktan uzaktan herkesi dürte dürte silivermeyin diye böyle yapmış olmaları muhtemel.

Toprak; oyun içerisindeki “ağır silah” toprak elementi. Saldırı hızınız biraz düşük ancak en etkili olan element de toprak. Dolayısıyla biraz kaçınma biraz da bloklama ile güzel bir şekilde kullanabildiğinizde en iyisi Toprak’a yoğunlaşmak.

oyun içi görüntü 1

Ateş; bu elementin Toprak’dan daha etkili olacağını düşünmüştüm hep. Sonuçta dizi boyunca Ateş Ulusu saldırınca her şey değişiyordu. Yak yık geç esaslı bir element kendinden. Oyunun “hafif silahı” yapmışlar. Saldırılarınız oldukça seri, Ateş elementini kullanarak oraya buraya uçup kaçabiliyorsunuz, pek kullandığımı söyleyemem.

Hava; çizgi filmden de hatırlarsanız eğer Korra’nın en zorluk çektiği element Hava idi. Ergen oluşundan mütevellit iç huzuru biraz kaçık ve fazlaca da hırslı. Dolayısıyla Hava çakrasını açacak ruhsal dengeyi sağlayamıyordu. Oyunda da en son açabildiğimiz element. Hava olduğu için haliyle yerden yüksek saldırıları oldukça güçlü ve uzun mesafe ulaşımında oldukça etkili. Zaman zaman yerlerde dark energy halkaları açılıyor onlar üzerinden sorunsuzca geçmek isterseniz kullanıyorsunuz. Ayrıca da alan saldırıları için de etkili.

Elementler için ayrıca bir kullanım daha koymuşlar, zaman zaman ortalık yerde zaman zaman da gizli yerlerde karşınıza çıkabilecek kutular bulunuyor. Eğer kutunun üzerinde renkli bir aura görüyorsanız; misal kırmızı ise ateş elementi ile, açmanız gerekiyor. Kutulardan da artifactler çıkıyor ki gizli yerlerde bulduklarınız içerisinden size daha fazla Spirit Energy verecekleri buluyorsunuz.

Avatar State, evvet! Yanlış okumuyorsunuz, oyunun çok kısa bir kısmında Avatar State ile dövüşmenize izin veriliyor. Klavyeye veya gamepad’inizdeki tuşlara rastgele basarak her şeyi kesebildiğiniz iki dakikalık bir sekans mevcut. Oyun içerisinde minimal bir eşya sistemi var, hikayenin sonlarına doğru açılan bir eşya da kısa süreliğine Avatar State’e girmenizi sağlıyor.

oyun içi görüntü 2

Her Third Person Action Game’de olduğu gibi, yine en büyük düşmanınız kamera açıları. Zaman zaman sadece kocaman yaratıkların arasında karanlığa bakarken kendimi bulup benimle smaç bastıklarında aydınlığı gördüğüm yerler oldu. Kamerayı öldürürseniz oyunu komple kazanıyormuşsunuz, öyle bir bilgi aldım. Haberiniz olsun. Eğer bıkmadan yılmadan, gittikçe de artan dengesizlikte bir beat ’em up oynamak istiyorsanız eğer, The Legend of Korra tam size göre. Sinir atayım derken sinir hastası oluyorsunuz. İyi oyunlar!

Yorumlar