The Flash! Yaşayan En Hızlı Adam, Pilot Bölümüyle Ekranlarımızda!

The Arrow adlı dizinin ikinci sezonunda “Barry Allen” ismi geçtiğinde aniden heyecana kapılanlardan mısınız? O halde doğru adrestesiniz!

Barry Allen, mutlu bir ailenin tek çocuğuymuş. Küçüklüğünde aynı mahallede yaşadığı zorba çocuklardan çok çekmiş. Annesi ise oğlunu döven veletlerin ebeveynlerini bulup olaya müdahil olmak yerine, yediği dayak için çocuğu teselli etmeyi tercih eden türden bir anne (Ben eve dayak yiyip gelsem annem bana “Senin elin armut mu topluyordu?” derdi mesela).

Barry’nin hayatı, annesinin doğaüstü bir varlık tarafından öldürüldüğü geceden sonra, zorbalardan yediği dayakları mumla arar hale gelmiş. Babası, annesinin ölümünden sorumlu tutularak hapise yollanmış. Barry ise çocukluğunun kalanını aile dostları Dedektif Jon West’in korumasında, gelecekte aşık olacağı Iris West’le kardeş gibi büyüyerek geçirmiş.

flash3

Kahraman olacak çocuk

Annesinin ölümündeki doğaüstü gizemi takıntı haline getiren Barry, büyüdüğünde polis departmanında olay yeri inceleme uzmanı olarak çalışmaya başlamış. Amacı, gizemli vakalarla yakından ilgilenebileceği bir meslek sahibi olmak elbette. Arrow ile tanışması da bir vaka üstünde birlikte çalışmaları vesilesiyle olur.

Barry, Starling City’deki işlerini hallettikten sonra eve, Central City’ye döner. O akşam, STAR Labs adlı kuruluşta kritik bir parçacık hızlandırma deneyi yapılır (Bu deneyin haberleri The Arrow serisindeki TV haberlerinde sürekli geçiyordu), ancak deneyde bir şeyler yanlış gider. Gerçekleşen patlama ardından şehrin çeşitli yerlerine doğaüstü yıldırımlar düşer ve bir çok kişiyi doğaüstü güçlere sahip meta-insanlara çevirir. Barry’de onlardan biridir. Kazadan sonra 9 ay kadar komada kaldıktan sonra kendine gelir ve artık insanüstü güçlere sahiptir. O, dünyanın en hızlı adamı Flash olacaktır!

Sempatik çiftimizin aşk hikayesi umarım yılan hilkayesine dönmez.

Sempatik çiftimizin aşk hikayesi umarım yılan hilkayesine dönmez.

Başrol seçimi konusunda eleştirecek neredeyse hiç bir şey olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Barry’yi canlandıran Grant Gustin, son derece sempatik ve kolayca bağ kurabileceğiniz sıcak bir mizaca sahip. Bu noktada The Amazing Spider-Man filmindekine benzer bir oyuncu tercihi yapıldığını söylemek mümkün. Hatta Barry’nin The Arrow dizisinde göründüğü sahnelerden itibaren arkaplanda çalan müzikler Gustin’in bu pozitif mizacının altını çizme amacı taşıyor belli ki. Üstüne Barry’nin platonik aşkı Iris West’i canlandıran Candice Patton’un da son derece sempatik oyunculuk tarzı, bunun üstüne harika çeşni oluyor.

Ancak Iris West’in babası, aynı zamanda Barry’nin manevi babası olan Dedektif Joe West’i canlandıran oyuncu konusunda ciddi şüphelerim var. Gerçi pilot bölümlerde oyuncular arası kimyanın henüz tutmamış olması çok normal. Birkaç bölüm daha şans tanımakta fayda var.

90'lı yılalrdaki seride Flash'ı canlandıran John Wesley Shipp, kaslı vücuduyla tam bir süper kahraman gibi görünüyordu!

90’lı yılalrdaki seride Flash’ı canlandıran John Wesley Shipp, kaslı vücuduyla tam bir süper kahraman gibi görünüyordu!

Serideki tüm karakterlerden tek tek bahsetmek istemiyorum açıkçası. Ancak Barry’nin babası Henry Allen hakkında bir şeyleri açıklığa kavuşturmakta fayda var: 90’lı yıllardaki The Flash dizisini hatırlayan var mı? Ülkemizde TeleOn adlı kanalda yayınlanmıştı hani? Yeni seride Barry’nin babasını canlandıran kişi, o eski seride Barry Allen’ı canlandıran John Wesley Shipp! Bu bilginin ışığında yaşadığımız nerdgasm eşliğinde yazıma devam ediyorum…

Yorumlar