Lavuk Evil Paladin’in Hikayesi – Bölüm 2

Tazı gerçek tehditin kim olduğunu anlayınca bana saldırıyor ama nafile. İki sefer daha takıyorum emaneti, her seferinde ben diyeyim 15 siz deyin 25 vuruyorum. Kuzen Gümüşel de orada debeleniyor düşmanına vursun diye ama bir halta yaradığı yok. Bir ara onu da dövmeye karar veriyorum. Nihayetinde Tazı’yı indiriyoruz.

lep4

Bizimki sanki adamları kendisi harcamış gibi üzerlerini aramaya başlıyor. Ya sabır çekip binadan dışarı çıkıyorum. Bunlar içeride bir süre duruyorlar, içeride kadınlarla beraber oluyorlar ama benim raconumda istemeyen kadınlara yanaşmak yok. O yüzden dışarıda tek başıma silahımı temizliyorum (böyle söyleyince yanlış anlaşılabilir farkındayım). Nihayetinde işleri bitiyor. Kuzen Gümüşel, sanki kendisi öldürmüş gibi Tazı’nın da kellesini eline almış!

Neyse ses etmiyorum, haydutların olduğu yere döndüğümüzde, gruptan ayrılanlar tekrar Gümüşel’e katılmaya karar veriyorlar. O konuşmalar sırasında, tedirgin olanlara karşı biraz sesimi yükseltmiş olabilirim ancak o konuya girmemeye karar verdim. Bildiğiniz konuşmalar işte canım, “Kılıcımın ucunda can verirsiniz, sülalemiz peşinizi bırakmaz!” türünde şeyler…

Kuzende zaten yağmalardan elde ettiği epey altın, çalıntı eşya vs. vardı. Diğer grubun götürdüğü 500 altını ve sürüyle malzemeyi de geriye alıyor. Artık çocuklar gibi şen, güle oynaya ortada dolanıyor. Eskinin haydutu gitti yerine sevgi kelebeği geldi…

Quest Bitti, Şimdi Ne olacak?

Böylece, ilk questim de nihayet bitiyor. DM’den ara ara XP isterken “Hepsini en sonda vereceğim” dediğinde hesaplaması uzun sürecek diye düşünüyordum. Bu kadar şeyden sonra aldığım XP, bir kaç yüzden fazla değil. Gümüşel’de üç beş bir şey aldı. Delleniyorum!

Ben: En az 10.000 XP vermezsen adam değilsin İbo!
DM İMÇ: Abi ne alakası var CR düşüktü öldürdüklerinin!
Ben: Konuştuklarım, savaşmadan gruba kattıklarım ne olacak, isterim de isterim!
DM İMÇ: Şimdi çok alırsan hikayenin ortasında level 20 olursun.
Ben: Eeee?
DM İMÇ: Epic level kitabı çıkmadı kalırsın level 20’de…
Ben: 20 paladinden sonra, 10 level sorcerer alırım, 10 level da monk alırım üstüne mis gibi olur.
DM İMÇ: Yahu abi, çok erken level alırsan şey olacak.
Ben: Ben erken level almayı seviyorum ulan!
Gümüşel (Birant): Bari 300-500 altın daha ver XP vermiyorsan…
DM İMÇ: Yahu abi hep böyle yapıyonuz!
Ben: Demek hep az XP veriyosun, nasıl arkadaşsın lan sen! Gavura yapılmaz bu!
Gümüşel (Birant): Wizards of the Coast’a şikayet edelim, mağduruz DM XP’mizi vermiyor diyelim!

Tartışıyoruz, en sonunda DM “evimden defolun daha da gelmeyin” diyor. Yüzüne tükürüp kaçıyoruz…

Bir sonraki oyunda, Bükülmez Kalkan Şövalyeleri’nden oluşan küçük ancak elit bir birliğe komuta eden “Savaş Rahibi” kuzenimizi ve Şeytan Efendileri ile anlaşma yapan bir Warlock olan diğer kuzenimizi almaya gitmek üzere sözleşiyoruz.

Bu yazı, "Lavuk Evil Paladin'in Hikayesi" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar