Lavuk Evil Paladin’in Hikayesi – Bölüm 3

Kara Elf İle Sohbet! Hayır, Tahmin Ettiğiniz Kişi Değil!

Bahçede oturup gökyüzünü izleyerek şarap içiyorum. O sırada hancının bahçenin bir köşesinde, kapkaranlık bir yerde bir şeyler konuştuğunu görüyorum. Hoşuma gitmiyor kalkıp yanına giderken, bahçenin o bölgesindeki karanlığın doğal olmadığını fark ediyorum.

Estanerion (Ben): Bu da nedir? (sesim yükselmeye başlıyor) Etrafımda, tekin olmayan büyüler yapılmasından hoşlanmam, bu maskaralığa hemen son verin!

Hancı rahatsız olarak geri çekiliyor. Karanlık yavaş yavaş kayboluyor ancak bahçenin o kısmı halen karanlık. Orada bir şekil var, narin ve elfe benzer bir şekil.

Estanerion (Ben): Yakınıma gelsene bişey diyicem.
Kara Elf: Böyle iyiyim, rahatına bak.

Gidip yakında bir yere oturuyorum. Bu da hafiften yaklaşıyor, üzerine bakıyorum platin ejderhalardan birine ait hanedan sembolü var. Ejder yalakası fanboylardan biri. Anında gözümden düşüyor zibidi. Az laflayınca, kadim ejderhalar arasındaki garip bir oyundan bahsediyor. Bölgedeki bazı çatışmaların, ejderhaların güdümünde olabileceğini söylüyor. “He canım he, dünya senin süperstarının etrafında dönüyor” diye düşünüyorum. Yemişim ejderhasını da zindanını da! Aile herşeyin üstündedir ulan!

Bu bir süre trip atıyor, yemin ediyorum elf uluslarının tamamında hatun tribi var.

Kara Elf: Valla yardımcı olalım da sizin ailenizin pek hoş olmayan bir ünü var
Ben: Nasıl yani?
K.E: Mesela sizin bile lakabınız Kandöken. Aileniz güçlü olabilir ancak bazı nahoş meselelere bulaşmışlar. Yardımcı olsam mı bilemedim…
Ben: Hay tribine ulan, söyle işte adamı gıcık etme (karizma denemesi yapılır) Bizim belli bir atarımız var evet ama bunu hak edene yaparız. Mesela benim amacım Klanlar Vadisi’ni komple ele geçirmek. Böyle olunca ne savaş kalacak ne de zulüm… Ne dersin buna güzel kardeşim?
K.E: Yaaaani fena değil ama ne desem bilemedim ki.

Allahtan bir süre sonra, ailemizin içinde bulunduğu savaşla ilgili yardımcı olabilecek bir şeyler söylüyor. Bizi kuşatan ork şefi Kimkim (ork şefine bak, pokemon gibi ismi var hehe) ile arasında tarla yüzünden husumet olan kuzeyli bir kral varmış. Gazlayabilirsek bu kuzeyli kral bize yardıma gelebilir diye düşünüyorum.

Kara elf gidiyor, ben ailemizi kuşatmadan kurtarmanın ve gelecekteki savaşların planlarını yaparken Gümüşel’de bağıra çağıra hatunlarla birlikte oluyor. Böyle böyle bir yere varacağız elbet diyerek pozitif kalmaya çalışıyorum…

Devamı Gelecek… Gibi…

Bu yazı, "Lavuk Evil Paladin'in Hikayesi" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar