Rol Yapma Oyunu Dosyaları – OG: Unearthed Edition

Muasır Medeniyet

Karakter gelişimi ise günün sonunda hayatta kalmayı becerebilmiş karakterlerinizin kabilelerine başlarından geçenleri anlatmasıyla oluyor. Her oyunun sonunda oyuncular oyuna damgasını vurmuş bir sahne seçiyorlar, oyun yöneticisi ise bütün karakterlere bu sahneyi özetleyen bir sözcük ve konuyla ilgili bir yetenek veriyor. Ve bu şekilde insanlık medeniyet basamaklarını yavaşça tırmanıyor.

og-unearthed-edition-4

Oyun yöneticisi olarak işiniz çok kolay. Mağara adamlarının 5 motivasyonu var: Yemek bulmak, bulunan yemek olmamak, türünün devamlılığı (kıps), başını sokacak bir mağara ve diğer kabilelere üstünlük. Ayrıca kitapta Og dünyasını kahramanlarınızla paylaşan 42 canlı mevcut. Oyuncular en basit sorunu bile karmakarışık hale getireceğinden önlerine bir sorun fırlatın ve olacakları seyredin.

Sonuç

Sonuç olarak Og: Unearthed Edition öğrenmesi, başlaması, oynaması ve oynatması oldukça kolay ve pratik bir sistem. Sistemin basitlik üzerine kurulmuş olduğunu, kural kitabının sadece 50 sayfa olduğunu ve karakterlerinizin 6’da 1 ihtimalle ne yaptığını unutacak kadar aptal mağara adamları olduğunu unutmamak lazım. Sonuçta bu bir komedi oyunu, karıştıracak kuralları veya zengin hikayeleri yok. Uzun süreli oyun çıkar mı bilmiyorum, ama tek atımlık convention oyunları ve arkadaş arasında doğaçlama oynamak için ideal.

Og: Unearthed Edition’ı Firefly Games’in internet sitesinden PDF olarak satın alabilirsiniz.

Künye
Tasarımcı: Robin D. Laws
Yayıncı Kuruluş: Firefly Games
Sistem: Kendine Özgü
Çıkış Tarihi: 2007
Tür: Komedi
Bu yazı, "Rol Yapma Oyunu Dosyaları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar