Deadpool – İzlemeyen Kalmasın!

Son Söz

Girişteki mini anket gerçekten de filmden keyif almak için anahtar olarak görülebilir. Kesinlikle filmin ve karakterin ne olduğu bilinerek izlenmesi gerekiyor. Zaten filmin henüz başlarında Deadpool, dördüncü duvarı aşarak izleyiciye “Bir dakika ya bu nasıl süper kahraman filmi diyeceksiniz, kahraman adamın tekini resmen şiş kebap yaptı” diye soruyor ve konuyu açıklıyor. Bence o sahneden sonra bileti iade etmek için geç kalmış olsanız bile çıkmak için yeterince erken sayılır.

deadpool-5

Tabi Kahramangiller okuyucularının yukarıdaki kriterlerden en azından ikisini karşılıyor olması çok yüksek ihtimaldir. Bu yüzden filmi izlemenizi hiç düşünmeden öneriyoruz. Çok çok eğlenceli, aksiyonu sağlam, temposu yerinde ve beklentilerinizi kesinlikle karşılayacak bir filmden bahsediyoruz.

Filmin müzikleri de bir o kadar harika. George Michael’in Careless Whisper’ı ya da Angel of the Morning gibi klasik romantik parçalardan, yukarıda da paylaştığım DMX’in çılgın X Gon’ Give It To Ya’sı ve sözleri sizi kopartacak olan Team Headkick’in Deadpool Rap’ine kadar çok geniş bir yelpaze sunuyor. Hepsi de tam yerinde kullanılmış ve filme nefis bir lezzet katıyor.

“Eksik bir şey yok muydu?” derseniz, daha çok karakter görmek isterdik, ancak film hem esprili bir şekilde hem de yukarıda da tahmin ettiğim sebeplerden dolayı bize pek az Marvel karakteri sunuyor. Buna rağmen ikinci film için umutluyuz, Hydra Ajanı Bob’u bir kaç saniye de olsa gördük. Filmin bitiş sahnesinde adı geçen ak saçlı biyonik kollu soyadı Summers olan karakteri (hiç belli etmedim) zaten istiyoruz. Bunun dışında özellikle Deadpool ile sıkça karşı karşıya gelen Taskmaster ve adamımızın ödünü koparan Hit Monkey karakterlerini de 2. filmde görmek isterim.

deadpool-6

Neredeyse tüm çizgi roman uyarlamalarında, aman şu etnik grup alınmasın, aman şu yaş grubunu da kazanalım, diğer marka ürünlerden bahsetmeyelim de kötü reklam olmasın, karşı cinse de hitap etsin şu karakteri öne çıkaralım gibi endişelerle karakterleri başka bir şeye dönüştürüyorlar. Ona buna saygısızlık etmeyelim, müşteriyi de kaçırmayalım derken ellerindeki markaya en büyük saygısızlığı etmiş oluyorlar. Deadpool bu hataya düşmemiş ve bu tür kaygılara kapılmadan kendisine, Deadpool’u olduğu yere getiren çizgi roman severlere karşı tamamen dürüst davranmış. Kısacası karakterin sivri uçlarını yontmaya çalışmamışlar ve film tam anlamıyla olması gerektiği gibi olmuş. Bu yüzden gönül rahatlığı ile herkese öneriyoruz, izlemeyen pişman olur!

Yorumlar