Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar? – Ansiklopediden Hallice

Fantastik Canavarlar’dan Occamy’nin görselliği ve yakalanma sahnesi ise görsel olarak inanılmaz kuvvetliydi. Ayrıca en favori canavarımın da Occamy’ye bakıcılık yapan Demiguise olduğunu da belirtmek isterim. Görsel efektler ve sinematografi muazzamdı. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bavulun içerisinde oluşturulan atmosfer ve canavarların yerleşimi çok güzeldi. Özellikle Obscure’ların dağılma sahneleri ve büyülerin görsel efektlerle daha çok desteklenebilmiş olması oldukça beğendiğim şeyler oldu.

fantastic-beasts-3

Günümüz filmlerinin Twist çılgınlığını da anlamış değilim. Hikayeyi, bir yere kadar sırtlayan ve kötü karakter olan oyuncuları bir filmde harcayıp neden hikayenin ana kötü karakterine dönüştürdüler anlayamadım. Ne var yani bu filmin kötü karakteri Graves olsaydı da “Long Live Grindelwald deseydi” ya da ne bileyim “For the greater good” diyip saçı sarılaşsaydı ama biz yine de Colin Farrell’ı görseydik. Böylelikle bir okült oluşturan Grindelwald’ın müritleri olduğunu ve Grindelwald’ın büyücüler içindeki tehlikesi anlaşılsaydı. Hatta Grindelwald’u Avrupa’daki bir katliamından bahsedilirken duysaydık ya da sadece ilk giriş sahnesinde gösterildiği kadar görseydik ikinci filme daha da şevklenebilirdim. Bilmiyorum. Ayrıca bu Johnny Depp hastalığı da nedir Harry Potter’da? Kendisi Willy Wonka’dan sonra hep aynı karakteri oynamış vasat bir oyuncu bana kalırsa. Ha Grindelwald’u kaldırır mı onun orasını bilemem, ama bence iyi bir karar değil. Umarım karşısına çıkacak Dumbledore’a rakip olabilecek kadar rol kesebilir ve rolünün dayandığı karakterin altından kalkabilir. Ezra Miller’ın oyunculuğu çok iyiydi. Kendisine verilen rollerin hakkını veren bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Colin Farrell da hakeza öyle, ama Katherine Waterston ve Dan Fogler için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Oldukça yapmacık ve üstlerine bir tık fazla gelmişti karakterleri. Umarım ilerleyen filmlerde kendilerini düzeltirler ve hikaye akışına katkıları olan sağlam roller çıkartırlar. 

fantastic-beasts-4

Özetle kitap olarak kalması gereken, ama ısrarla sektörden ekmek yemek isteyenlerin kullandığı bir materyalden çıkabilecek en iyi filmi çıkarmışlar. Oyunculuk ve görsel efektler için gitmek istiyorsanız ve biraz olsun “Cursed Child”ı unutmayı ve Harry Potter dünyasını tatmayı istiyorsanız durmayın biletinizi alın derim. Ama izleyeceğiniz şey bir başka Hollywood filmini geçmeyecek benden söylemesi. İyi seyirler.

Yorumlar