Uyarlama Filmler Nedir, Ne Değildir?

Batman v Superman Umut Veren Bir Wonder Woman Filmi

Gal Gadot’un çelimsiz olduğu konusuna bir noktada katılsam da umursamıyorum. Süper güçlü karakterlerin fazla kaslı olmaması kabul edilebilir bir durum. İnce bir Batman ya da Captain America sorgulanabilir, ancak kadın karakterlerde çok az kaslı kahraman var. DC’deki belirgin fiziksel görünümü olan sadece iki kadın karakter var ve bunlar Powergirl ile Big Barda. Wonder Woman hiç bir zaman belirgin bir fiziksel görünüme sahip olmadı. Fakat filmdeki o kaşlar ve bakışlar, DC hayranları için ağlatacak kadar güzeldi. Kısa keseyim, sevmediğim bir karakteri bunca yıldan sonra bana sevdirdi. Daha ne olsun?

bVS1

Batman V Superman Çok Akıllıca Bir Lex Luthor Uyarlamasına Sahip

Sitedeki yazılarda da belirtildiği gibi; seksenlerdeki uyarlama misali Dünya’yı ele geçirmeye çalışan, orta yaşlı bir iş adamı olması garip dururdu. Lex artık günümüz kötü adamı. Kendinden olmayana tahammül edemiyor, temelde güç arayışında da değil. Tek istediği başkasının güç sahibi olmaması. Ne istediğini pek bilmiyor olması bana üzerinde düşünüldüğü ve bilinçli olarak risk alındığını gösteriyor. Bu tür bir karakteri kullanmak cesaret istiyor, sırf bu tercihi bile çok takdir ettiğimi belirtmem gerekir. Artık daha fazla Dünya’yı ele geçirmek isteyen kötü adam görmek istemiyorum. Daha çağdaş motivasyonlar bulma zamanı çoktan geldi de geçiyor bile.

Batman V Superman Sinematografik Olarak Zayıf

Doğru, kurguda bazı atlamalar mevcut. Konular havada kalmasa da geçişler bir film için fazla sert. Profesyonel olarak sinemayla ilgilenenler bu konuda çok daha iyi yorumlar getirebilirler. Konuya hakim olan arkadaşların yorumlarını duymak isterim.

Batman V Superman Çok İyi Bir Uyarlama

Kesinlikle öyle. Deadpool’u ayrı tutarsak, aslına en yakın uyarlanan süper kahraman filmi olduğunu söylemek mümkün. Şahsen benim için de en önemli kriterlerin başında bu geliyor. Uyarlamaları anlayıp kabul ediyoruz ancak bu durum, aslına yakın uyarlanan filmleri daha çok sevmemize engel değil.

Yorumlar