Galaktik Savaş Cebinize Geldi! – Star Wars: Galaxy of Heroes

Galaktik Savaş

Enerji gerekmeyen bir diğer modda oyun size 24 saat süre ile diğer oyuncuların mangalarından rastgele seçilen, giderek zorlaşan 12 aşamalı bir Battle Royale’e sokuyor. Ölen kahramanlarınızı diriltemediğiniz bu modda her yendiğiniz manga giderek artan ödüller kazanmanızı sağlıyor. (Merak etmeyin, bu modda ölen kahramanlar diğer modlarda tam sağlıklı haldeler) 12. aşamayı da tamamlarsanız muazzam bir ödül sizi bekliyor. Bu mod ayrıca sadece buradan kazanabileceğiniz Galaktik Savaş Jetonları kazanmanızı sağlıyor. Bu jetonlar da her ayda bir içeriği değişen nadir karakter,  eşya yada gemi parçalarına erişmenizi sağlıyor.

Filo Arenası

Oyunda belli bir seviyeye yükseldiğinizde tek kişilik ve diğer oyunculara karşı gemi savaşlarına girmeniz mümkün. Tek kişilik gemi savaşı görevlerinden topladığınız gemileri karakterlerinize benzer bir mantıkla (tek fark, Kredi yerine Gemi Malzemesi kullanılıyor olması)  geliştirdikten sonra bunları diğer oyunculara karşı denebilirsiniz. Her mücadele için 8 dakikalık zaman sınırına bu modda zirveye yaklaştıkça her akşam saat 20.00’da Filo Arenası Jetonu kazanıyorsunuz. Bu jetonlar da her 14 saatte bir içeriği değişen nadir karakter,  eşya yada gemi parçalarına erişmenizi sağlıyor.

Lonca Akınları

Oyun bir noktadan sonra ya bir lonca kurmanızı ya da var olan bir loncaya katılmanızı isteyecek. Bir lonca üyesi olduktan sonra Boss savaşı diyebileceğiniz mücadelelere girebilmeye başlıyorsunuz. AT-ST Tankı Patlatma ve Rancor Öldürme görevlerini, loncanızın üye sayısı, o gün harcadığınız Kristal sayısı ve var olan akınlarda verdiğiniz hasar miktarına orantılı olarak kazandığınız jetonlarla 7 aşamadan birisinden açıyorsunuz. Her kademe diğerinden daha fazla jeton istediği gibi, o kademedeki akına sürebileceğiniz karakterlerin donanım seviyesinin de giderek daha üst seviye olmasını gerektiriyor.

İlk seviyede bir saatte hakkından gelebileceğiniz savaşlar son kademede sadece 2 lonca üyesiyle aylar sürebilecek kadar zor. Yine de bu modda kazandığınız jetonlar oyundaki oldukça nadir içeriklere ulaşmanızı sağlıyor ve bunlar 8-12 saatte bir değişiyor. Bunun yanı sıra birkaç ayda bir kısa süreli lonca akını görevleri görebilirsiniz. Bunlar Taarruz Görevleri olarak geçiyor ve tüm manganızı -aktif yada pasif- kullanmanızı gerektiriyor. Bu Taaruz Görevleri’nde altın renkli parlayan noktalara yaptığınız saldırı son aşamaya dek başarılı olursa (ki günde tek deneme hakkınız var) oyunda para harcamadan edinilebilecek  en nadir içerikleri açmanızı sağlayan Lonca Etkinliği Jetonları kazanıyorsunuz.

Lonca Savaşı

Oyuna son getirilen bir diğer son yenilik olan Lonca Savaşı’nda bilgisayar kontrollü düşmanlara karşı değil rakip loncaların donattığı düşmanlara karşı karşılaşıyorsunuz. Maalesef bu modu oynayabilmeniz için loncanızda en az 25 kişi olmalı ve oyunu kendi kurduğum loncada oynamaya inat ettiğim için bu modu hiç tecrübe etme şansım olamadı.

Bölgesel Taarruz

Belli bir savaş alanının cephesinde adım adım ilerleyerek gidebileceğiniz son aşamaya dek ilerlediğiniz Bölgesel Taarruz modu oyuna getirilen son yeniliklerden birisi. Oyuna ilk gelen cephe olan Hoth’da savunma yapan taraf olduğumuz etkinliği oynuyorsak çıkartma yaptığımız kısımlar dışında sadece asilerle, saldırı yapan tarafta olduğumuz etkinlikte isek aynı şekilde sadece imparatorluk tarafıyla oynuyoruz. Enerji gerektirmeyen bu modda çeşitli sınırlarla ayrılmış bir savaş alanında her biri için 7 aşamaya dek varan saldırı dalgalarına karşı lonca üyelerimizle birlikte ayakta kalmaya çalışıyorsunuz. Bir akın ve fazlasına dayandığınız sürece Bölge Puanı denen bir puan alıyorsunuz ve diğer lonca müttefiklerinizin de katılımıyla da bu puanlar biriktikçe yukarıdaki barı doldurarak savaş alanının sonraki aşamasına geçmenize izin veriyor.

Dikkate almanız gereken faktör ise her aşama boyunca her karakteri sadece bir kez kullanabilmeniz, bazı cephelerde sadece belli özellikte karakterler kullanmanız (sadece Rebels serisinde gördüğümüz Phoenix Mangası mensupları gibi) ve her saldırı dalgasına sadece bir kez girme şansınız olması. Taarruzları tamamladıktan önce yada sonra (tercihim sonrası oldu) sonraki bölümün kilidini açacak olan stratejik hedefe istatiksel çıkartma yapmak için yollayacağınız askerleri seçmeniz gerekiyor. (Yıldız sayısı, donanım kademesi, modül gelişmişliği ve elbette karakter seviyesi yüksek karakterler diğerlerine göre bu barı belirgin şekilde sağlam dolduruyor. ) Son olarak bölümün hedefi olan stratejik noktaya saldırı/savunma başlatmanız için her iki tarafın tüm karakterlerini kullanabiliyorsunuz. İlerleyişiniz ne kadar az olsa bile bu mod hem sizi hem lonca arkadaşlarınızı mutlaka ödüllendiriyor.

Oyunda nadir içeriklere ulaşmak için yukarıda saydıklarım haricinde başka yollar da var. Bunları saymak gerekirse:

  • Herhangi bir kahramanınızı 7 yıldıza çıkarttığınızda Parça Mağazası serbest kalır. 7 yıldıza çıkarttığınız diğer karakterlerden artan karakter kartları burada Parça Mağazası Jetonları’na dönüştürülür. Ne kadar fazla 7 yıldızlı karakteriniz varsa 7 yıldız karakter kartı düştüğü sürece o kadar avantajlı olursunuz.
  • Hangi modu oynarsanız oynayın, oyun size Müttefik Puanı denen bir Kredi veriyor. Bu Müttefik Puanları’nı içerik satın alma bölümündeki Bronz Kart çekmek için kullanabiliyorsunuz. Çok düşük ihtimalle de olsa bu kartın kapsamındakiler için 100 kart birden düşürebilmeniz bile olası.
  • Birbirlerine sinerji veren karakterleri bir arada kullanırsanız size tıpatıp denk özellikte bir mangayı kolayca mağlup edebilirsiniz. Oyunda ilerledikçe bunları yavaş yavaş tanıma imkanınız olacak.
  • Kantin, Lonca ve Filo Savaşı Jetonlarınızı sadece Galaktik ve Manga Jetonu ile alamayacağınız nadir karakterler için kullanmaya gayret edin. Aksi halde o karakterler için premium veri kartları satın almaya mecbur bırakılırsınız.
  • Oyun her güncellendiğinde sonraki yeni karakteri almanız için hangi sınıftan karakterler gerektiren bir manga kurmanız gerektiği size bir hafta kadar önce bildiriliyor. Örneğin oyuna en son eklenen Last Jedi filmindeki Rey versiyonu için Direniş manganızda BB8’in olması gerektiği bildirildi ve Rey’den önce sadece İlk Düzen karakterlerinin kullanılabildiği bir BB8 edinme etkinliği yapıldı. Güncelleme mesajlarını iyi takip edebilirsiniz bu yeni eklenen karakterleri alabilirsiniz premium veri kartlarına olan ihtiyacınız daha az olacaktır.
  • Bu türden her manga savaşı içeren oyunda olduğu gibi aynı seviyede kahramanlardan oluşan iki tarafta avantajlı olan taraf neredeyse her seferinde karşı saldırı özelliği yüksek, içinde en az bir tane koruma iyileştirmesi yada diriltme yapabilen ve alay ederek ateşi üzerine çekebilen bir karaktere sahip olan taraf oluyor. Bu sebeple bu yapıya büyük ölçüde uyan Phoenix mangası (Lider olarak Hera ile Kanan, Zeb, Ezra, Sabine ve Chopper’den herhangi 4’ü) yada Rogue One mangası (Lider olarak Jyn ile Cassian, K2SO, Bodhi, Chirrut ve Baze’den herhangi 4’ü) edinirseniz kazanma şansınız karışık mangalara göre daha belirgin olur.
  • Sakın “bu karakteri niye alayım ki, ne işime yarayacak?” demeyin. Bazı 24 saat süreli ve sadece iki kez bitirilebilen özel görev etkinlikleri sadece Kelle Avcıları, sadece Jawa’lar, sadece Ewok’lar yada sadece Droid’ler gerektirebiliyor. Bu modlar muazzam kredi ödülleri ve nadir parçalar kazanmanızı sağlayabiliyor. Bir örnek vermek gerekirse, iyi bir Kelle Avcısı takımınız varsa haftada fazladan 7.5 milyon kredi toplamanız içten bile değil.

Son satırlara gelirken oyunun geçtiğimiz dönemlerde oynama şansı bulduğumuz Marvel Avengers Alliance ve hala oynayabileceğiniz DC Legends ile benzer dinamiklere sahip olduğunu, bu iki oyundan herhangi birini oynadıysanız sizi en azından birkaç ay idare edebileceğini söyleyebilirim. Doğru taktikler ve biraz da doğru bir lonca seçimi ile günde sadece yarım saatinizi ayırarak manga istatistiklerinde ilk 1000, filo arenası istatistiklerinde ise ilk 200’e çıkmanız içten bile değil. Eğer Star Wars hayranıysanız, manga kurarak düşmanlarla ve rakip loncalarla sıra tabanlı şekilde stratejik kapışmalar yaşamak hoşunuza gidiyorsa ve son olarak oyundaki karakterlerin %90’ına tek kuruş harcamadan ulaşabileceğiniz bir oyun istiyorsanız Galaxy of Heroes’i gönül rahatlığı ile önerebilirim.

Oyunu indirmek için buraya, forumları ve yenilikleri takip etmek için ise buraya göz atabilirsiniz. Güç sizinle olsun, daima!

Yorumlar