Swamp Attack – Evine Sigorta Yaptırmayı Düşünmeyenler İçin!

Adı üstünde bataklıkta hayatta kalma savaşı olan Swamp Attack, atmosferi sebebiyle sinekli böcüklü bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Neden bataklık, orası meçhul!

Swamp Attack, Talking Cat Tom ile herkesi kedi konuşturma peşine düşüren Outfit7 firmasının ellerinden çıkan yeni bir yapım. Oyun, tıpkı ünlü Plants vs Zombies gibi, tower defense türünde. Kırmızı şapkalı, beyaz atletli, göbekli abimizi kontrol ederek bataklığın ortasındaki (neden orada olduğu da ayrı bir muamma) mutlu mesut yaşadığımız kulübemizi her bölümde dalga dalga gelen düşman yaratıklardan korumak. Bu koruma işi sırasından elimizin altında envai çeşit silah ve patlayıcı ile beraber, farklı tuzaklar da var. Tabi oyunu bolca oynayıp para kazandıkça tüm bunlara erişebiliyoruz.

swampAttack1

Gelelim düşman yaratıklarımıza. Oyunun en beğendiğim yönlerinden biri de bu düşmanlar açıkçası. İki ayak üzerinde yürüyen timsahlardan tutun, dinamite binmiş rakunlara, hatta ufolara kadar birbirinden garip düşmanlara karşı oynuyoruz. Söylemeye gerek yok ama söyleyeceğim, bölümler ilerledikçe düşmanların çeşitleri de doğru orantılı olarak artıyor.

Düşmanları öldürmek için, ilk başta elimizde baba yadigarı pompalı tüfeğimiz var. Her bölümün sonunda ne kadar başarılı olduğumuza bağlı olarak bir miktar altın kazanıyoruz. Kazandığımız altınlarla elimizdeki silahımızı ya da mevcut bombalarımız geliştirebilir, evimize savunma ekleyebilir yeterli miktara ulaşınca da yeni silahlar alabiliriz. İşin geliştirme kısmında sorun yok. Ufak miktarlarla işe yarar şeyler yapılabiliyor. Ama yeni silah almak biraz zor gibi geldi bana (gerçek parayla alınabiliyor elbette). Yeni silahlar pahalı ve hal böyle olunca pompalı tüfeğimiz uzunca bir süre ellerimizde kalıyor.

swampAttack1

Dükkana girdiğimizde bizi yukarıdaki gibi, ekranın üzerinde gezinen hamam böcekleri karşılıyor. Oyunun temasına uygun olması ile ilgili bir sıkıntı yok ama herkesin sevebileceği bir detay gibi de durmuyor (arkadaş sevmeyen ekranın sol üst tarafındaki böcek simgesine tıklayarak bu duruma son verebilir, çok zor değil yani). Oyundaki her şey gayet açık ve net olsa da Türkçe dil desteği olması iyi olmuş.

Cihazımızda ise ortalama 50-55 MB civarında (telefonlar arasında fark edebilir) yer kaplıyor Swamp Attack. Garipten ziyade eğlenceli düşman modelleri, kolay oynanışı oyunun güzel yanları. Buna karşılık mağazada alternatif olarak aynı türden bir sürü oyun mevcut. Ekipmanlara gerçek para harcamaya mecbur kalmadan biraz daha kolay ulaşabilsek iyiydi tabi. Şişman amcamızın neden orada olduğunu anlayamadığım kulübesini korumak için bir kaç bölüm timsah rakun öldürmek keyifli olabilir.

Yorumlar