Marvel Süper Kahraman Dosyaları: Negasonic Teenage Warhead

Güçleri, Genosha Katliamı ve Ölümü

Warhead’in çizgi romanda sahip olduğu yeteneklerini kabaca, telepati ve gelecekten haber veren önseziler olarak nitelendrebiliriz. Ellie Phimister, yani bilinen adıyla (kim biliyorsa artık) Negasonic Teenage Warhead, Genosha katliamının yaşandığı gece, korkunç bir rüyayı 50 kez üst üste görür. Bunu Emma Frost’un ders anlattığı sınıfta paylaştığında çok ciddiye alınmaz; ancak tam o sırada gözlerinin önüne yeniden bir katliam görüntüsü gelir. Buna eş zamanlı olarak Cassandra Nova’nın Sentinel’leri, sonrasında milyonlarca mutantı katledecek olan Genosha saldırısını başlatır. Ölenler arasında, yukarıda belirtildiği gibi kendisi de vardır. Emma Frost saldırıdan, ikinci mutasyonuyla ortaya çıkan elmasa dönüşme yeteneği ile kurtulmuş ve Negasonic Teenage Warhead’in cesedini taşır halde X-Men üyeleri tarafından bulunmuştur.

negasonic-teenage-warhead-2

Daha önce neredeyse tüm süper kahraman dosyalarında belirttiğim üzere, Marvel’da ölmek asla gerçekten ölmek değildir ve Ellie Phimister da Psişik Vampir Selene tarafından diriltilerek bundan bir şekilde nasibini almıştır.

Beyaz Perdede Negasonic Teenage Warhead

Ellie Phimister, vizyon tarihi ülkemizde 12 Şubat 2016 olarak duyurulan Deadpool’da, Brianna Hildebrand tarafından canlandırılacak. Tabii ki bunun, Negasonic’in beyaz perdeyle ilk buluşması olduğunu belirtmeme pek de gerek yok. Öte yandan, filmin trailer’larına bakarak, Negasonic Teenage Warhead’in güçlerinin çizgi romanlardaki halinden çok daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. Çizgi romanlardaki henüz gelişmekte olan telepati ve kısa süreli “geleceği görme” yetenekleri,  Deadpool trailer’ına baktığımızda yerini, atomik güçlere bırakmış gözüküyor. Edindiğimiz bilgilere göre, filmde vücudunun çeşitli yerlerinde depoladığı atomik enerjiyi patlayıcı etkilerle kullanabiliyor. Kim bilir, belki filmde göreceğimiz patlamalardan bir kısmının sorumlusu da Negasonic Teenage Warhead olur?  Adeta patlayan bir bomba etkisiyle kuvvetli rakibini metrelerce geriye uçuran kahramanımız, dış görünüş olarak ise tıpkı çizgi romanlardaki gibi: Asi bir ergen!

Sinema uyarlaması sizce de enfes olmamış mı?

Sinema uyarlaması sizce de enfes olmamış mı?

Her ne kadar isminin orijini depresifliğe, gotikliğe ve karamsarlığa ironi olarak yaratılsa da hem çizimleriyle hem beyaz perdedeki canlandırılmasıyla kendisi tam anlamıyla eleştirdiği kavramların vücut bulmuş hali. Deadpool henüz vizyona girmemişken, kendisi hakkında son bir tahmin yapacak olursam da şunu söyleyebilirim ki, Negasonic Teenage Warhead karakteri, tıpkı X-Men: Days of Future Past’ın gizli kahramanı Blink gibi, filmi izleyenler tarafından oldukça sevileceğe benziyor. Sonuçta; ergenliğe girmiş, elindeki akıllı telefonuyla sürekli sosyal medyada takılan gotik gençler kimseye yabancı değil!

Bu yazı, "Süper Kahraman Dosyaları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar