David Eddings ve Belgariad Serileri – Bölüm 2

Drasyina Kralı Rhodar ve Kraliçesi Porenn

Alornların haber alma ağının merkezi olan Drasniya’nın kralı kendisinden beklendiği gibi çok zeki. Alorya’nın birleşik ordusu toplandığında sadece haber alma ve siyaset değil, ordu yönetimi konusunda da ne kadar maharetli olduğunu gösteriyor. Yine de çok şişman olduğu için sağlık sorunları yaşamaktan kurtulamıyor. Kraliçesi Porenn ise oldukça genç ve güzel. Buna rağmen masum ve sevimli görünümünün altında oldukça akıllı bir istihbaratçı ve yönetici yatıyor.

Sendarya Kralı Fulrach ve Kraliçesi Layla

Diğerlerine göre çok daha az kral ve kraliçelik oynayan bir çift. Sendarya’nın, Alorn krallıkları ve Arendiya arasında, iyi korunan ve barışçıl bir tarım ülkesi olduğundan bahsetmiştik. Bu yapı kral ve kraliçelerine de yansımış durumda. Fulrach bir kraldan çok, çok becerikli bir idareci gibi duruyor ve davranıyor, Layla ise hafiften kilolu, oldukça anaç ve güler yüzlü bir kadın.

Korodullin ve Mayaserana (Arendiya)

İkisinin de hem Mimbre hem de Asturya’da ayrı ayrı ünvanları var, buna rağmen birleşik Arendiya’nın hükümdarı olarak geçiyorlar. Halklarının tamamı gibi gösterişe meraklı ve fazla zeki olmasalar da iyi niyetlerine ve cesaretlerine güvenilir bir çift.

belgar6

Salmissra

Nyissa’nın tek hükümdarı ve İssa’nın seçilmişi. Polgara ile karşılaşmalarından sonra çok farklı bir görünüşe bürünecektir. Halkının tamamı gibi kaprisli ve çabuk sinirlenen, tehlikeli bir kraliçe.

Ran Borune XXIII

Tolnedra İmparatoru, CeNedra’nın babası. Becerikli ve etkili bir adam olsa da eşini kaybettiği için kızına oldukça düşkün ve ilaçlarla sağlığını koruyor. Yaşlı olmasına rağmen ülkesinin gücünü önemli bir şekilde devam ettirebiliyor.

Taur Urgas

Murgo kralı, oldukça vahşi ve mutlak bir şekilde deli. Bu deliliğinin kalıtsal olduğu düşünülüyor. Buna rağmen kral olmasına engel olmamış. Halkı tarafından da korkuluyor ve deliliği kabul edilmiş durumda.

Drosta lek Thun

Nadrak kralı. Halkının tamamı gibi içkiye ve alemlere düşkün bir adam. Bir kral olmasına rağmen önemli görüşmelerini salaş meyhanelerde ya da genelevlerde yapan, pisliği ve alkolü seven ancak kritik durumlarda önemli kararları görebilen enteresan bir karakter.

Zakath

Mallorya imparatoru. Soğuk ve hissiz görünen, kendi ülkesinde çok büyük güce sahip olan ve en güçlü ülkeyi yönettiği için de esas karakterleri saymazsak o Dünya’daki en güçlü karakter olabilir. Yine de o soğuk görüntüsünün altında oldukça nazik olabilen, yeri geldiğinde de gücünü ürkütücü bir şekilde kullanmaktan kaçınmayan biri olarak karşımıza çıkıyor.

David Eddings ve Belgariad Serileri – Bölüm 1: Tanrılar ve Halklar

Yorumlar