Derdi Dram Olan Animeler #3 – Sword Art Online

Yui

Ufak yetim kızımız. Geçmişini unutmuş ve ailesini kaybetmiş bir haldeyken Asuna ve Kirito tarafından bulunarak hikayeye dahil olur. Sonrasında ise… Hikayenin asla vazgeçilemeyecek bir parçası haline geliyor bu ufaklık ama siz bu kısmı izleyerek öğrenin daha iyi.

Tsuboi “Klein” Ryotaro

Adamın kökü, su katılmamış adam tabirinin SAO karşılığı ile tanışın. Her ne kadar Kirito ile yolları ayrı düşse de, ne zaman gerekirse koşar gelir. Zaten zamanla SAO’nun ana ekibinin bir parçası olacaktır kendisi. Bir tek kızlara biraz düşkündür ama bu özelliği görmezden gelinebilir.

Andrew Gilbert “Agil” Mills

Bir diğer adamın dibi. Kocaman bedeninde kocaman da bir yürek taşıyan kişi. SAO’da silaha ihtiyacınız varsa en iyi ücretler için başvuracağınız kişi. Zaten kendisi Kirito’nun da ana demircisi. Tabi ki de yaptığı silahları kullanmasını da gayet iyi bilir. Ekibimizin iki demircisinden biri olmasının yanı sıra gerçek hayatta da buluşmalar bu adamın işlettiği mekanda yapılır. Gerçek hayattaki üstün sahibi anlayacağınız. Gerçek hayat? Ooops spoiler!

sword-art-online-2

Ayano “Silica” Keiko

Ekibin bir diğer ufaklığı. Hoş Yui’den tahminen daha büyük, ama olsun yine de ufaklık kategorisinde. Savaşlarda silah kullanmak yerine yaratığıyla dövüşmeyi tercih edenlerden. Zaten yaratığını kurtarma gerekliliği Kirito’yla tanışmasını sağlayacak, devamında da ekibin bir diğer vazgeçilmez üyesi olacaktır.

Shinozaki “Lisbeth” Riko

Gelelim ikinci demirciye. Bu karakterimiz de Asuna’nın ana demircisi. O kadar iyi ki, bazen Kirito bile kendisine uğrar. Önemsiz bir detay ama SAO’dayken ana ekipte saç rengini değiştirmiş tek kişi kendisi. Savaşlarda kendisinin etkisini göremesek de silahlarının etkisini görmek mümkün. Bir de her zaman kalbi biraz kırık kalmayacak olsaydı izleyici olarak daha mutlu olabilirdim de bu da Lisbeth’i özel yapan şeylerden birisi.

Hakkındaki Diğer Yapımlar

Roman

SAO’nun özüne hoş geldiniz. Animeyi izlediniz ve devamını mı merak ediyorsunuz? Alternatif hikayelerini duymak mı istiyorsunuz? Öyleyse çözümünüz bu romanlar! Ana seri on yedinci kitabını yayınladı. Yan yapımlarla beraberse şimdiden kırk bir kitaba sahip. Bunlar haricinde de okuyabileceğiniz 14 tane yan hikaye var. Şimdiden kolay gelsin. En azından ana serinin kitapta nasıl olduğunu görmek için mutlaka bunlara da bakın derim.

Manga

Hikayeyi bir de manga olarak okumak ister misin? Öyleyse seni bu yapımlara alalım. Hoş tutan bir yapımın yan ürünü olarak pek parlayamamış olsalar da, anime ve romanın yetmemesi durumuna koşarak yetişir kendisi. Onun haricinde ilk önceliğiniz mangası olmasın.

sword-art-online-1

Oyun

İki PSP, bir Android / iOS ve bir PS3 / 4 oyunu çıktı ve maalesef ki hiç biri tatmin etmeye yaklaşamıyor bile. Beklediğimiz SAO deneyimi için ufukta görünen tek umudumuz bir VRMMO olması planlanan SAO: The Begining olarak gözüküyor. Ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

OST

OST… Yok ya kilişe cümleler kullanmayacağım ama bilmenizi istediğim tek şey şu. Eğer bu müzikler olmasaydı SAO bu kadar etkileyici olmazdı. Güzel şarkı önermek isterdim ama seçemiyorum zira hepsini önerebilirim içten bir şekilde.

Bu yazı, "Derdi Dram Olan Animeler" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar