Derdi Dram Olan Animeler #3 – Sword Art Online

Serinin Geleceği

İkinci sezon biteli bir buçuk yıl geçti. Peki ikinci sezon finalinden sonrasında neler olacak? Öncelikle sonunda 2017 yılı için Sword Art Online The Movie: Ordinal Scale adında bir film duyuruldu. Film hakkında bilgimiz çok az zira kitaplarında bile olmayan bir hikayeyi izliyeceğiz. Yine de SAO’nun ana yazarı Reki Kawahara işin içinde olacağından ana hikayenin bir parçası haline gelecektir. Devamında ise bilinmeyen bir tarihte sezon üçün geleceği bilgisi var elimizde. Bu sezon ise büyük ihtimalle Alicization’ın bir kısmını konu alacak. Evet bir kısmı diyorum çünkü SAO iki sezonda sekiz kitabını animeye döktü ve daha yakın zamanda Alicization’ın dokuzuncu kitabı çıktı (Serinin on yedinci kitabı olarak). Bunun anlamı dördüncü ve beşinci sezonları görebilirsek (ki görmememiz için bir sebep yok gibi duruyor şu an) hepsi Alicization’da geçecek. Anlayacağınız SAO’nun daha uzun bir yolu var. Çok ufak bir söylenti de Alicization ile SAO’nun biteceği yönünde. Bunu da zaman gösterecek.

“Bir seçeneğimiz yok. Savaşmaya devam etmek zorundayız.” – Kirito

Son Yorum

Bu siteye ilk geldiğimden beri yazmak istediğim yazıydı bu. İlk olmamasını isteme sebebim vardı. Bu yazı zor olacaktı ve biraz tecrübe istiyordum. Sonra ise bekledikçe bekledi ve en sonunda “Yeter!” deyip başladım. Pişman değilim. Yapım her şeyiyle çok iyi. Karakterleri, müzikleri, çizimleri ve her şeyden öte hikayesi… Hayatınızda çok fazla dram olan anime görebilirsiniz ama SAO’nun dramı hepsinden ayrı bir noktada olacaktır. Sadelikle sunulan bir dram ancak bu kadar iyi olabilirdi. Bu anime bir shounen olarak sunulmasına rağmen değil ve sevmeyen insanlarda genel olarak shounen bilinciyle izleme görüyorum. Dram izleyecekmişsiniz gibi başlayın ve öyle değerlendirin. Sona vardığınızı zannettiğiniz her anda ise her sonun bir başlangıç olduğunu unutmayın. Zaten unutsanız bile SAO size bunu hatırlatacaktır.

“Yaşam sadece kendin için bir şeyler yapmak değildir. Başkalarının mutluluğuyla mutlu olabileceğin bir yol izlemen mümkün.” – Asuna

Ekstra Yorum (Öznel Bir İç Döküş)

Bu yazı gecikecek biliyorum. Yine de… Bu kısmı yazmam lazım. Bu müzikler eşliğinde… Çok ayrı bir dram olduğunu defalarca yineledim SAO… Olsun yine diyebilirim bunu. Kalbimin çok özel bir köşesindesin sen. Hala hikayeni dinlerken gözyaşlarımı tutamıyorum. Hala… Neden bu kadar özelsin? Neden? Bulduğum hiç bir yanıt yeterli gelmiyor bana. Geçmişimle de bağdaştıramıyorum seni. Ona rağmen… Ona rağmen o kadar masum ki sendeki yaşlar. Bir numaralı animem de değilsin. Üzgünüm seni oraya koyamam ama… Ama işte. Bu kısmı yazmamam lazımdı yine de dayanamadım. Seni yukarıda yeterince iyi anlatamadığımın farkındayım ama seni bilen anlayacaktır. Seni gerçekten anlamış olan. Belki bir gün yeniden yazarım seni ama o vakte kadar bununla yetin SAO. Bir gün hikayeni yeniden dinleyebilmek üzere. Hoşçakal.

Bu yazı, "Derdi Dram Olan Animeler" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar