Kiseijuu: Sei no Kakuritsu – Parazit Benzeri Yaratıklar Aramızda Dolaşıyor!

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu 8 Ekim 2014 tarihinde izleyicileri ile buluştu ve ilk sezon izleyenlerden olumlu tepkiler aldı. Death Note, Ninja Scroll, Vampire Hunter D, Claymore, Btoom!, Devil May Cry, Final Fantasy: Legend of the Crystals, Black Lagoon, Beck: Mongolian Chop Squad ve daha bir çok (listesi o kadar uzun ki, Wikipedia’dan incelemenizi tavsiye ederim) ünlü animeye imza atmış Madhouse firması yine ünlü olacak bir animeye imza atıyor gibi gözüküyor.

Çizgi kalitesi, hareketin animasyonda akıcı oluşu aslında Madhouse gibi buyuk bir firmadan beklentilerimizi karşılıyor.

parazit002

Tabi japon ekolüne has abzürd yaratık ve gore sahneleri de ayrı tat katıyor. Bu sahnelere bolca özenilmiş. İnsan formundan yaratığa dönüşüm animasyonları çok keyifli olmuş. Animasyon sektöründe FPS (saniye başına düşen kareler, Frames per Second) arttıkça maliyet astronomik bir hal alıyor. Eskiden çok düşük FPS ile yapılan animasyonlar son dönemlerde ciddi paralar harcanıp yüksek FPS ile prodüksiyonlar var. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu bu işi dengelemiş, hareketin önemli olduğu yerlerde yüksek FPS yapmaya çalışmışlar.

Hikayesine gelirsek, dünyayı istila etmeye çalışan uzaylılara farklı bir bakış açısından yaklaşıyor Madhouse. İnsan vücuduna yerleşip içten hücrelerini yiyerek beslenen parazitler bu uzaylılar. Hikayemizin kahramanı ise 17 yaşındaki Izumi Shinichi, Tokyo’nun sakin bir mahallesinde annesi ve babasıyla yaşamaktadır. Onun bu garip yaratıklar ile karşılaşması ve bu garip tiplere tepkilerini hep beraber izleyeceksiniz.

parazit001

Parazit yerleşmiş bir insanın dönüştüğü şey ise oldukça ürkütücü. Neyse ki insanlık tanrının tek sevdiği kulu olduğundan hep bir kurtuluş yolu bulur, değil mi? “Her cinsin kötüsü ve iyisi var!” mottosunu anlatan animeler vardır ya işte, tam o şekilde ilerliyor gibi gözükürken bir anda farklı olaylar oluyor. Spoiler vermemek için çok bahsetmeyeceğim izleyin bakalım!

Genç bir japon gencini uzaylı parazit tam olarak ele geçiremez ve ortaya melez bir şey çıkarsa ne olur?  İşte bu soruyu cevaplamaya çalışan Kiseijuu: Sei no Kakuritsu bizlere keyifli bir sezon vaad ediyor. Eğer bu animeyi severseniz Elfen Lied (elf şarkısı) izlemenizi tavsiye ederim. 

Yorumlar