Hearthstone: Arena’nın Şampiyonu Olmak

Oyun Planı

Draft fazı bitti mi? O halde elinizdekiyle en iyisini yapmaya çalışmanız gerekiyor. Destenizi iyi tanıyın, deck-tracking programınız varsa onu kullanın ya da listenizin Screenshot’unu alıp yanda açık tutun. En kötü kartları ezberleyin – yeterki “ne çekersem onunla oynarım” mentalitesinde olmayın.

Oyun planının en büyük kısmı Mulligan fazında gerçekleşir. Destenizde 3 veya üzeri 1-drop varsa belki de onları aramak istersiniz, boşuna mı draftladınız? Eğer Coin‘la  başlıyorsanız daha fazla risk almayı deneyebilirsiniz. Destenizde on tane 2-drop varsa ama sadece 1 tane Piloted Shredder varsa, 2-drop aramak yerine o 4’ü tutabilirsiniz. Hatta ve hatta şansınızla destenizin mana dağılımına güveniyorsanız, çok güçlü bir 6+ manalık kartı elinizde tutabilirsiniz.

hsarena12win

Oyun planı yaprken dikkat etmeniz gereken başka bir şey de rakibinizin neyi nasıl oynadığıdır. Rakibinizin eline bakın, oynamaktan çekindiği bir kart var mı? Elinde birinci turdan beri sakladığı bir kart var mı? Tepeden gelen kartı mı kullandı yoksa elinde tuttuğu kartı mı? Tüm bunlar size nasıl oynamanız gerektiğine dair ufak ipuçları verir. Rakibinizin elindeki bir karttan korkuyorsanız tek yapmanız gereken onun nasıl oynadığını değerlendirmek.

Bazen rakibinizin elinde ne olduğuna dair tahmin yürütememişsinizdir yahut şüpheleriniz vardır. O zaman korktuğunuz kartları yem kullanarak harcatabilirsiniz. Elinizdeki güçsüz minyonlardan 4 tane atın ki rakip Brawl‘ını boşuna yaksın. Tirion Fordring inmeden önce Sludge Belcher inin ki Polymorph‘unu ona harcansın. Her zaman elinizdeki en güçlü hamleyi yapmak en doğru şey değildir.

Özetle, “Arenayı yendim, şampiyonu oldum anne!” diye haykırmak istiyorsanız bilmeniz gereken şeyler bunlar. Pes etmeyin, tecrübe edinmeye devam edin ve biraz daha dikkatli olun – hepsi bu. İyi oyunlar!

Yorumlar