Koltuk Partisi Oyunları #1 – Büyük Boy Pizzayı Unutmayın!

Shiftlings

Bu oyunu çıktığı günden beri gözüme kestirmiştim, şimdi de misyonerliğini yapıyorum.

Oyun aslında sistem olarak çok basit; iki karakteriniz var, biri arkadaşınız tarafından kontrol edilebilir veya ikisini de siz kontrol edebilirsiniz ancak oldukça zor olur diye düşünüyorum, çünkü yer yer yapmanız gereken fazla dakik hareketler var, iki elle yapılabilecek zanaat değil. Oynadığınız karakterler ise tamirciler ve hedefiniz de seviyeyi tamir etmek aslında. Tabi bu sırada Jumping Puzzle dediğimiz türden kafa yoran şeyler ile uğraşıyorsunuz. Bir yeri kaçırdınız mı bazen seviyenin teee en başına gitmeniz veya bölüme tekrar başlamanız gerekebiliyor.

Karakterlerin kıyafetleri içerisindeki havayı aktarırken çıkan seslere bayıldım. *pırt zort curt*

Karakterlerin kıyafetleri içerisindeki havayı aktarırken çıkan seslere bayıldım. *pırt zort curt*

Keep Talking And Nobody Explodes gibi bu oyun da arkadaş öldürten oyunlardan. Biri diğerini anlamadı mı, saçma sapan hareketler mi yaptı, dinlemiyor mu? Güzel kavgalar ama bir o kadar da gözden yaş getirten, karın ağrıtan kahkaha silsileleri de sizi bekliyor.

No Time To Explain

Aslında 2011 yılında yapılmış olan bu oyunu Remastered versiyonu ile öğrendim. Aynı firmanın Party Hard adında başka bir oyunu daha var, belki oradan bilebilirsiniz. No Time to Explain 2D platform aksiyon oyunu olarak geçiyor. Evinizde otururken birden bire duvarınız yıkılıyor ve gelecekten geldiğini iddia eden versiyonunuz “AÇIKLAYACAK ZAMANIM YOK !” diyor ve gözünüzün önünde devasa bir yengeç tarafından kaçırılması ile oyuna başlıyorsunuz.

08 No Time to Explain SS

Konu ve konsept olarak aslında çok basit görünse de zamanda yolculuk ve zamansal paradokslar ile karşılaştığınızda o kadar da basit olmadığını anlayacaksınız. Farklı seviyelerin farklı çözümleri olsa da esas silahınız Jet Pack olarak da kullandığınız bir lazer silahı. Havalara eşkiya gibi lazer silahınızı sıkıp uzun mesafeler atlayabildiğiniz ve yaratık da kesebildiğiniz bir oyun. 4 kişiye kadar oynanabilirliği destekliyor ancak aynı bilgisayar üzerinden oynamanız gerekiyor.

Herkese bol denizli güneşli neşeli yazlar diliyorum! Ancak havaların cehennem sıcağı olduğu, ESMEDİĞİ günler hala daha önümüzde. Evden dışarı çıkmak yürek istiyor. Bilgisayar başında geçireceğiniz zamanlarınızın bol ve eğlenceli olması dileği ile. İyi oyunlar!

Bu yazı, "Koltuk Partisi Oyunları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar