Nostalji Krizlerine Bire Bir Oyunlar #12 – X-Men Legends 2: Rise of Apocalypse

Jean Grey
Rol: Hasar, Destek
Hasar Türü: Mental
Statler: Focus, Body
Önemli Güçleri: Psychic Spike, Psychic Fury, Telekinetic Net
Önerdiğim Ulti: İkisi de son derece güçlü ultiler.
Jean Grey, oyundaki en eğlenceli karakterlerden biri, çünkü eğer dikkatli oynarsanız güçlü bir kahraman. Psionic Combat kasıp yakın dövüşe girip, tehlikeli düşmanları telekinesiWsle uzaklaştırıp sonra uzaktan ölüm kusabiliyorsunuz mesela, fakat bunu yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. İleriki seviyelerde açılan Mental Guardian ve Dark Phoenix güçleriyle hasarı doruğa çıkıyor. Oyunda ölmüş bir kahramanı geri getirebilen tek kahraman olması önem taşıyor.

Rogue
Rol: Hasar, Tank
Hasar Türü: Physical
Statler: Strike ve Focus
Önemli Güçleri: Torpedo Strike, Tremor, Block, Critical Strike
Önerdiğim Ulti: Manic Slam
Yeteneklerine baktığınız zaman, Prism Shield ve Hardened sayesinde ve Reflective Aura gücüyle açıkçası tank olarak oynanabilmesi de düşünülmüş, fakat bunu daha iyi yapan kahramanlar var. 2 Might alabilen 3 kahramandan biri olarak, uçuş özelliğiyle mobil bir hasar vuran karakter. Power Theft, Health Regeneration özelliğine sahip bir mob geldiği zaman canınızı doldurmanızı sağlıyor, onun dışında bir hayrını görmedim ne yazık ki. En sevdiğim X-Man olduğu için tüm oyunu kendisiyle oynadım, eğlendim. İleri seviyelerde Flight yeteneğinden enerjisi biten tek kahraman, ama üç dört mob’un içinden Torpedo Strike ile geçmenin de keyfi bir başka.

legendsconcept

Scarlet Witch 
Rol: Destek, Hasar
Hasar Türü: Energy
Statler: Focus ve Body
Önemli Güçleri: Hexplosion/Combustion, Reality Shift, Amplify Luck, Heal
Önerdiğim Ulti: Anarchy Assault, fakat Revitalize bir puanı hak ediyor.
Oyunda kullanabileceğiniz gerçekten destek odaklı tek karakter (Professor X sonradan açılıyor tabi), fakat bu az hasar vuruyor demek değil. Oyundaki en iyi AoE hasarı kendisi vuruyor Combustion ve Hexplosion sayesinde. Reality Shift ile düşmanlardan 100-200 daha fazla techbit, pot ve Xtreme puan düşürebiliyor, ayrıca belirli bir yüzde şansla tek vuruşla öldürülen düşman loot kutusuna dönüşüyor. Kesinlikle önerdiğim, oynaması eğlenceli bir karakter, tek eksiği Jean Grey veya Magneto gibi mobil değil, uçamıyor. Strike özelliğini bufflayan bir yeteneği yok o yüzden hiç bulaşmayın ona, focus-body devam edin.

Storm 
Rol: Hasar
Hasar Türü: Elemental
Statler: Focus, Body, Elemental Combat olduğu için Strike da iş görür.
Önemli Güçleri: Lightning güçleri veya Wind güçleri (açıklamayı okuyun.)
Önerdiğim Ulti: İki ultisi de çok güçlü. Will of Goddess, boss fight’larda çok işe yarıyor.
Storm’un gidebileceği iki yetenek ağacı var: biri Lightning, diğeri Wind. Ben Lightning build’inin daha çok hasar vurduğunu düşündüğüm için Electric Shock, Chain Lightning özelliklerine de gidilmesini öneriyorum. Wind gitseniz dahi Wind güçlerinin sonuncusu yine Lightning gücü sayılıyor, bu yüzden ilk başlarda bunun üzerine gidin, oyunu bir daha oynarsanız Wind güçlerine de puan verirsiniz.

Sunfire
Rol: Hasar
Hasar Türü: Elemental
Statler: Focus, Body, Elemental Combat’in yine altını çiziyorum, Strike da verebilirsiniz.
Önemli Güçleri: Ignite, Flaming Sword, Blazing Barrage, Fire Mastery
Önerdiğim Ulti: Rising Sun
Ignite ile oyundaki en büyük AoE yeteneğine sahip kendisi, ekrandaki herkese vuruyor. Ne yazık ki bu oyundan önce Sunfire’ı tanımıyordum. Bu oyun sayesinde biraz araştırıp bu eski X-Man hakkında bir şeyler öğrendim. Oyuna eklemek için ilginç bir seçim kendisi, ama yine de oyunda iyi hasar vuran karakterlerden. Yetenekleri görevini yerine getirmesine mani olmuyor, yukarıda önerdiklerim dışında da ilerleyebilirsiniz. Sadece savunmalarını yükseltin, bol bol focus kasın ve Fire Mastery’yi güçlendirin, neticede bütün yetenekleri bu özellikten yararlanıyor.

Toad
Rol: Hasar
Hasar Türü: Physical
Statler: Strike öncelikli olarak, Focus da işe yarar statlerden.
Önemli Güçleri:  Secretion, Critical Strike
Önerdiğim Ulti: Tongue Lash ama Plunder da iş görür.
Secretion oyundaki en iyi bufflardan biri, onu kullandıktan sonra Tongue veya Spit güçleri üzerine gidip, ona uygun olan Mastery’yi yükseltmeniz gerekiyor ki bunda önerim, ultisi Tongue Lash’den dolayı Tongue Mastery. Hammer Kick oyunun başlarında çok güçlü olsa da hiç bir mastery’den bonus almıyor. O yüzden demem o ki siz şunun uzun, Jar Jar Binks’den hallice “bloody” dilini kullanın.

legendsconcept2

Wolverine
Rol: Hasar
Hasar Türü: Physical, Bleed
Statler: Deadly Lunge ve Claw Frenzy açılana kadar Strike verin, sonradan hafif hafif Focus gerekecek.
Önemli Güçleri:  Deadly Lunge, Claw Frenzy, Berserker Rage, Eviscerate
Önerdiğim Ulti: Berserker Fury
Ve geldik işte gönüllerin efendisi Wolverine’e. Oyunun başlarında o kadar da güçlü değil ne yazık ki, fakat önemli güçlerde bahsettiklerim açıldığı zaman inanılmaz hasar vurmaya başlıyor. Rude Awakening ultisine ihtiyacınız olmuyor, diğer ultiler ondan kat ve kat daha iyi, oyundaki sayılı kötü ultilerden (her ne kadar resmi çok güzel olsa da). Regeneration’ı %3 civarına getirdiniz mi dövüşten dövüşe kendini yeterince iyileştirecek kıvama geliyor. Claw Mastery de sonradan puan verilebilecek güzel bir yetenek.

Sabretooth ve Pyro hakkında: Eğer oyunu bilgisayarda oynuyorsanız fazladan iki karakteriniz olduğunu göreceksiniz, bunlar Sabretooth ve Pyro. Yetenekler olarak ne yazık ki Sabretooth, Wolverine’nin aynısı, sadece adları değişik. Pyro da Sunfire’ın uçamayan versiyonu. Bu yüzden bu karakterler hayalkırıklığı benim için, üzücü, keşke biraz daha farklı yapsalarmış.

Professor X ve Iron Man: Oyunda Deadpool dışında, iki tane açması da zor kahraman var. Professor X, tüm Danger Room görevlerini tamamlayınca çıkıyor, Iron Man ise her Act’teki 4 adet Homing Beacon’ı bulduğunuz zaman açılıyor. Professor X de Scarlet Witch gibi bir destek karakteri, Iron Man ise kendisiyle oynamadığım, fakat izlediğim videolara göre OP bir kahraman. Kendileriyle çok bi tecrübem olmadığı için onlardan bahsedemiyorum.

Umarım oyunu oynar ve benim eğlendiğim kadar eğlenirsiniz. Şimdi izin verirseniz gidip bir kez daha Apocalypse’i dövmek istiyorum. Bu sefer Magneto’yla falan girişeceğim. İyi eğlenceler tekrardan.

Bu yazı, "Nostalji Krizlerine Bire Bir Oyunlar" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar