Nostalji Krizlerine Bire Bir Oyunlar #12 – X-Men Legends 2: Rise of Apocalypse

Deadpool
Rol: Hasar
Hasar Türü: Physical, Bleed
Statler: Öncelik olarak Strike, ardından Focus.
Önemli Güçleri: Butterfly Kick, Blade Cyclone, Stealth
Önerdiğim Ulti: Bir tane var zaten, o da Nitrogen Blast.
Oyunu bir kere bitirdikten sonra açılan Deadpool, safi hasar üzerine kurulmuş bir karakter. Wisecrack özelliği gerçekten düşmanların ona saldırmasını sağlasaydı, belki de oyundaki  asıl tank karakter olabilirdi Block ve Regeneration sayesinde, fakat hiçbir işe yaramayan bir debuff atıyor onun yerine. Stealth özelliğinden yararlanmak için silahlarına değil, yakın dövüş yeteneklerine odaklanın ve ağzı boş durmayan askeriniz Apocalypse’e karşı durmaya hazır.

legendsscreenshot1

Gambit
Rol: Hasar, Destek
Hasar Türü: Energy
Statler: Menzilli gidiliyorsa Focus, yoksa Strike.
Önemli Güçleri: Evade, Energy Fury
Önerdiğim Ulti: Prince of Thieves
Gambit oyunda her rolü yapabilen tek karakter. İsterseniz menzilli, isterseniz sopayla, isterseniz yumrukla adam dövüyor, onun dövmesini istemiyorsanız da başkalarına attığı buff ile (Energy Fury) destek görevini yerine getiriyor. Ace of Spades gücü Cyclops’un Fusion Beam’i gibi Energy’den başka hasar vuran tek saldırısı, o yüzden onu da alın. Bol bol sandık, çerçöp olan odalar ve X-Cache açmadan önce Prince of Thieves atarsanız bol bol para ve pot kazanıyorsunuz, kesinlikle diğer ultisinden daha iyi. Evade her türlü alınması gereken bir güç bence, çünkü dayanıklılığını inanılmaz arttırıyor.

Iceman
Rol: Hasar
Hasar Türü: Elemental
Statler: Menzilli gidiliyorsa Focus, yoksa Strike.
Önemli Güçleri: Ice Slide, Ice Shards
Önerdiğim Ulti: Menzilli için Cold Snap, safi dövüşmek için gidilmişse Ice Sidekick.
Iceman de iki şekilde oynanabilecek bir kahraman, fakat Gambit’in aksine, menzilli tarafı açık ara daha güçlü. Piercing Cold açıldığı zaman, zaten yüksek hasar vuran Ice Shards’ın hasarı alan etkili olarak artıyor. Cold damage’a dayanıklı çok mob görmediğim için güçlü bir kahraman.

Juggernaut
Rol: Hasar
Hasar Türü: Physical
Statler: Strike ve Speed.
Önemli Güçleri: Crimson Rage, Precision, Critical Strike, Balance Form
Önerdiğim Ulti: Path to Destruction
Juggernaut safi olarak sadece ağız burun kırma, yetenek kullanmadan adam dövme üzerine kurabileceğiniz yegane karakter. İlk başlarda yeteneği Thunder Punch az enerji istediği için onu spamleyebiliyorsunuz, ardıdan zaten diğer yetenekleri açıldıkça pasif özelliklerine verdiğiniz zaman yumruğuyla milleti uçurmaya başlıyor. Kendisinin ikinci buff’ı olan Cyttorak Transfer, aynı ekibe Sunfire/Pyro ve Storm koyduğunuz zaman kendisine tank özelliği kazandırsa da onun dışında Tank olarak kullanılmasını önereceğim bir karakter değil.

legendsscreenshot2

Magneto
Rol: Tank, Destek
Hasar Türü: Energy
Statler: Focus ve Body
Önemli Güçleri: Polarized Shield, Magnetic Deflection, Intimidation, Supremacy
Önerdiğim Ulti: Metal Minion
Magneto, yeteneklerine ilk bir baktığınız zaman hasar vurması gereken biri olarak görünüyor, velakin diğer karakterlere göre biraz geride kalıyor. Önemli güçlerde yazdıklarımı kullandığınız zaman oyundaki en güçlü Tank oluyor ve bunu yaparken Supremacy ve Leadership sayesinde yanındaki adamlar işi çok güzel hallediyor. Metallic Mayhem ultisi Energy hasarı vurduğundan ve bu türe dayanıklı düşmanlarla bol bol karşılaşacağınızdan, Metal Minion daha iyi bir ulti. Fazladan dövüşcek adam neyin fenası. Eğer tank olarak ilerlemek istemezseniz hasar verebilecek çeşit çeşit güçleri var, fakat Magneto’nun asıl parladığı noktanın önden girip adamları çekmek olduğunu düşünüyorum, bunun için gücü bile var: Magnetic Grasp.

Nightcrawler
Rol: Hasar
Hasar Türü: Physical
Statler: Strike ve Focus
Önemli Güçleri: Teleport Attack, Teleport Frenzy, Teleport Mastery, Uncanny Reflexes
Önerdiğim Ulti: Master of Chaos
Oyundaki en güçlü hasar ultisine sahip olan Nightcrawler, özellikleriyle de inanılmaz hızlı hasar vuruyor. Kılıç özellikleri arasından oyunun başlarında ilk özelliğini, sonrasında Whirlwind özelliğini öneriyorum; diğerleri o kadar da güçlü değil. Master of Chaos aldığınız zaman düşmanlarınıza daha ilk seviyelerinde 1000 küsür hasar vurabiliyor. Kesinlikle önerdiğim, oynaması eğlenceli bir kahraman. Zaten kim sevmiyor ki Nightcrawler’ı?

Bu yazı, "Nostalji Krizlerine Bire Bir Oyunlar" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar