Marvel Süper Kahraman Dosyaları: Emma Frost

Çizgi Romanlardan Birkaç Anekdot

X-Men’le ilk karşılaşması, kendisi Hellfire Club’ın başındayken olmuştur. O dönemde, baştan çıkarıcı, kötü ve zeki bir kadın tiplemesinde olan Emma Frost, daha sonra taraf ve karakter değiştirmiş, X ekibine katılmıştır.

Emma Frost, esasında kendi klonları olan beş adet kıza sahiptir. Kendisiyle aynı telepatik güçlere sahip olan kızlar “Stepford Cuckoos” olarak bilinir. Ne yazık ki kızlardan iki tanesi ölmüş ve Stepford kardeşler üçüz olarak yollarına devam etmişlerdir. Stepford’lar ve Emma ortak bir üst bilinç ağında birbirlerine bağlıdır. “Hivemind” denilen bu yapıyı, arıların ve birtakım böceklerin kovan yapısına benzetebiliriz.

emmaFrost4

Emma tamamen yenilenmiş siyah kostümü ve Stepford üçüzleriyle birlikte.

Norman Osborn’un yükselme dönemlerinde Dark X-Men’i yönetmiş ve buna uygun olarak siyah kıyafetlere bürünmüştür. Böylelikle Beyaz Kraliçe olan ismi de Kara Kraliçe olarak değişmiştir.

Phoenix Force adı verilen ve yaşamın döngüselliğini sağlayan kozmik güç bir dönem Emma Frost’un bedeninde kendine yer bulmuştur. Yaşam ve ölümü, küllerinden yeniden doğmayı sembolize eden ve taşyıcısına Tanrısal güçler veren bu kozmik kuvvet kendini beşe bölerek güçlerini “Phoenix Five” adı verilen ekibe paylaştırmıştır. Phoenix Force’un ona kattığı güçler sayesinde Thor’u birebir dövüşte yenmiş, yıldırım tanrısına uzun süre unutamyacağı bir acı yaşatmıştır. Kozmik gücün Emma Frost haricindeki diğer taşıyıcıları ise, Cyclops, Magik, Colossus ve Namor’dur.

Emma Frost ve Cyclops, Phoenix'in güçlerine sahipken.

Emma Frost ve Cyclops, Phoenix’in güçlerine sahipken.

Phoenix Force’tan ayrıldıktan sonra Cyclops önderliğindeki mutant devrim hareketine katılan Emma Frost, klasikleşmiş kostümünü çıkartıp yerine siyah ve kırmızı ağırlıklı bir kıyafet tercih etmiştir. Birçok okur tarafından bu kıyafet değişimi, karakterlerin içinde bulunduğu durumun bir dışavurumu olarak kabul görmüştür.

Mutant yeteneği, salgıladığı kimyasallarla karşısındaki rahatlatmak ve kendi görüntüsünü karşısındakinin en beğeneceği şekilde değiştirmek olan Benjamin Deeds adlı karakter, Emma Frost ile karşılaştığında; orta boylu, kısa saçlı, beyaz tenli ve sarışın bir kadına dönüşmüştür.

Diğer Platformlarda Emma Frost

X-Men: First Class filminde January Jones tarafından canlandırılmıştır. Days of Future Past’te ise mutant katliamı sırasında öldürülenler arasında ismi geçmiştir.

J. Jones'un canlandırdığı X-Men: First Class filminden Emma Frost.

J. Jones’un canlandırdığı X-Men: First Class filminden Emma Frost.

Marvel’ın bilgisayar oyunlarında da kendine yer bulan Emma Frost; X-Men Legends, Marvel Super-Hero Squad Online ve Marvel Heroes 2015’te oynanabilir karakter olarak seçilebilmektedir.

Bu yazı, "Süper Kahraman Dosyaları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar