Marvel Süper Kahraman Dosyaları: Luke Cage

Anekdotlar

  • Cage’in süper gücü olan yaralanmayan deri (tam çevirisiyle “kırılmaz deri”), aslında blaxploitation döneminde siyah Amerikan vatandaşlarının “deri” renklerinden ötürü ziyadesiyle maruz kaldığı ırkçılığa karşı bir mesaj taşımaktadır.
  • Cage’in New York’un diğer süper kahramanlarıyla ilişkisi 80’li yıllarda pek kurulmamıştır. Para karşılığı kısa bir süre Fantastic Four’da hizmet veren Cage, yine kısa bir süreliğine Defenders’a katılmıştır. 2010’lu yıllara gelindiğinde işin rengi değişmiş, Thunderbolts’un bir dönem lideri, New Avengers’ın da kalıcı üyesi haline gelmiştir.
cage3

Jessica Jones, Bebek Danielle ve Luke Cage.

  • Cage, Jessica Jones, nam-ı diğer Jewel adlı süper kahramanla evlenmiş ve tam da Civil War’un başında bir Danielle adlı bir bebek dünyaya getirmişlerdir.
  • Danielle, ismini Luke Cage’in en yakın arkadaşı Danny Rand (Iron Fist)’ten almıştır.
  • Power Man ve Iron Fist yani Kiralık Kahramanların maceraları, ülkemizde B Yayınları tarafından (Marvel’den tamamen habersiz olarak) piyasaya sürülen Örümcek Adam’ın bazı sayılarında bir kaç bölüm halinde yayınlanmıştır.

Marvel Sinematik Evreni

Marvel, 2013 Kasım ayında Daredevil, Jessica Jones ve Iron Fist serileri yanında Luke Cage’in de dizisinin Netflix’te yayına gireceği haberini verdi.

Michael Colter

Michael Colter

Michael Colter’ın canlandıracağı Luke Cage’in, ilk olarak yayına girecek Jessica Jones adlı seride doya doya izlemiş ve devamı konusunda sabırsızlanmıştık.

Bilgisayar Oyunları

Bir kaç oyundaki ufak rollerini saymazsak, oynanabilir karakter olarak seçilebildiği Marvel: Ultimate Alliance 1 ve 2’deki rolleri, bilgisayar oyunlarında Luke Cage’in en akılda kalıcı görünüşüdür.

cage2

Cage, ünlü Facebook oyunu Marvel: Avengers Alliance ve Lego Marvel Super Heroes adlı oyunlarda da boy göstermiştir. Son dönemlerde ise çok sükse yapan Marvel Heroes adlı MMO’da da kendisine yer verilmiştir.

Bu yazı, "Süper Kahraman Dosyaları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar