Spider Man ve Black Cat – Eski Aşk Şehre Geri Dönüyor

Herkese selam. Bir kez daha bir çizgi roman incelemesi ile birlikteyiz. Bu yazım, Marmara Çizgi sayesinde kitapçılarda yerini alan ve dolayısıyla evlerimizde yerini alacak olan “Spider Man ve Black Cat – İnsanların Yaptıkları Fenalıklar” hakkında olacak.

Marvel’de bütün hatunlar çok güzel, malum. Ama Felicia Hardy’nin nam-ı diğer Kara Kedi’nin fiziksel özellikleri akıldan çıkmayan cinsten. Bir de üzerine eğlenceli, zeki, komik, ayaklarının üzerinde durabilen güçlü bir kadın olunca hangi erkek kendini ona kaptırmaz ki? Peter Parker da zamanında gönlünü çok feci şekilde, Hardy’e kaptırmıştı. Kara Kedi de ona karşı boş değildi ve fırtınalı bir aşk başlamıştı. Zamanla Felicia’nın Peter’a değil de Örümcek Adam’a aşık olduğunu farkeden Peter, ondan uzaklaşmış ve M.J. Watson’la huzurlu ve mutlu bir birlikteliğe yelken açmıştı. Durum böyle olunca da Kara Kedi, sahneden çekilmiş ve  New York’tan uzaklaşarak “Kedi”liği bırakmıştı.

blackCat1

Yeniden Manhattan

Klişe gibi başlayan bir serüven sayfaları çevirdikçe hem Felicia’nın geçmişinde yaşanmış kabuslarını ifşa ediyor hem de süpriz üzerine sürpriz sunuyor.

Suçtan, kavgadan dövüşten uzak bir yaşam sürerken, Felicia bir telefon alır. Arkadaşı kayıptır. Bu konuda çok temkinli olsa da arkadaşı için Kara Kedi olmak ve New York’a geri dönmek zorunda kalır. Kaderin cilvesi bu ya Peter’ın bir arkadaşı ölmüştür ve araştırmaları onu Kara Kedi ile aynı rotaya iter ve ikilinin yolları kesişir. Bir bakın bakalım ateşle barut yanyana duracak mı?

blackCat3

Bir Çok Klasik

Bu serüven bir çok klasik ögeyi içeriyor aslında. Birincisi Kara Kedi. İlk defa 1979 yılında Örümcek Adam’da sahne alan bu güzel ve becerikli hanım, 1990’lı yılların sonuna kadar Örümcek Adam çizgi romanının en keyifli karakterlerinden biri olmuştur (Halen de arada olmaktadır). Bu anlamda bu serüven bizi 80’lere ve 90’lara götürüyor diyebilirim. İkincisi yazar Kevin Smith ünlü bir film yapımcısı ve senarist. Dolayısıyla güçlü bir senaryo bizi bekliyor. Dahası işlenilen konu en azından serüvenin bir noktasına kadar mafyaya karşı mücadele içeriyor ki bu da klasik eserlerde çok rastladığımız bir temaydı. Son olarak da ilerledikçe farklı Marvel karakterlerinin katılması ve hatta ufak çapta bir X-Men crossover‘ı görmemiz de çeşnisi, baharatı, çileği oluyor.

blackCat4

Tam İsabet

Örümcek Adam’ın hemen her sahnesinde olduğu ancak daha çok Felicia Hardy’nin hayatına odaklanan bu serüven, hedefi onikiden vuruyor. Klasik unsurlar içermesi, sosyal içerikli mesajlara yer vermesi, sürpriz Marvel karakterleri ile raflarda sizi bekliyor!

İçimizde kalan aşklara gelsin…

Yorumlar