The Flash – Birinci Sezonu Geride Bırakırken…

Konu ilişkilerden açılmışken; bir kaç bölümde boy göstererek yukarıda bahsettiğim aşk üçgenini bir süreliğine “dörtgen” haline getiren Linda Park karakterinin çizgi roman evreninde üçüncü Flash olan Wally West’in kız arkadaşı olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.

İkinci Sezonda Neler Olabilir?

Yürek burkan sezon finalinden sonra Barry’nin zaman yolculuğu sırasında gördüğü alternatif gelecekler bize bir sonraki sezon hakkında bazı ipuçları veriyor olabilir.

Tamamında olmasa da, bir kaç bölümünde bir alternatif evren hikayesi bekliyorum açıkçası. Zira Cisco’nun zamanda oluşan değişimleri algılayabilme gücü olduğu ortaya çıktı ve bunu boşa harcayacaklarını pek sanmıyorum. Belki de tüm gerçeklik değişecek ve Cisco sayesinde Barry her şeyi yeniden eski haline getirecek. Kim bilir?

Bu ikiliye dikkat!

Bu ikiliye dikkat!

Bu söz konusu alternatif evrende Caitlin Snow’u çizgi roman evreninde olduğu haliyle, yani Killer Frost olarak görebiliriz. Hatta Caitlin Firestorm’la olan ilişkisi de düşünülünce baya baya “ateşle buzun şarkısı” şeklinde bir hikaye bizleri bekliyor olabilir.

Bunun dışında son bölümde kaskını görmemizden ötürü olsa gerek Jay Garrick, yani orijinal Flash’ın dizide bir şekilde boy göstereceğini düşünmeden edemiyorum. Hatta keşke alternatif bir evrende 90’lı yıllarda Flash’ı, şimdilerde ise Barry’nin babasını canlandıran John Wesley Shipp’in bu rolü almasını dilerdim.

Heyecanlanmayın, bu fan yapımı bir kısa filmden. Ama görsek fena mı olurdu?

Heyecanlanmayın, bu fan yapımı bir kısa filmden. Ama görsek fena mı olurdu?

Peki Reverse Flash ne olacak? Eobard Thawne’ın ölümünden sonra neden bilmiyorum ama bence dizi, bir yolunu bulup Eddie Thawne’ı Reverse Flash yapacak gibi düşünüyorum hep. Ama izleyici Reverse Flash konusunda çok yorulduğu için muhtemelen bunu sezon sonuna bırakacaklardır.

Genişleyen DC Dizi Evreni Nereye Gidiyor?

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, bence DC Comics’in verdiği en doğru karar dizi ve sinema evrenlerini birbirinden ayrı tutmak oldu. Böylece Marvel’in düştüğü hataya düşmeden, sinematik evrenden masada kalan kırıntılar üstüne değil, tamamen bağımsız hikayeler yazılabiliyor. Dolayısıyla Daredevil fenomenini bir kenara bırakacak olursak DC şu anda dizi konusunda Marvel’e bir üstünlük kurmuş durumda. Ancak Netflix kökenli yeni Marvel dizileri bu durumu değiştirebilir.

Hem Flash hem de Supergirl'ün yapımcısı Greg Berlanti.

Hem Flash hem de Supergirl’ün yapımcısı Greg Berlanti.

Bu arada CBS’in yeni projesi Supergirl’ü duymuşsunuzdur sanırım. Eğer dizi düzgün rating tutturabilirse bir Flash / Supergirl crossover‘ı izleyebiliriz. Dizilerin yapımcısı boşu boşuna iki karakterle boy boy fotoğraf çekilmemiştir herhalde.

Yorumlar