Rol Yapma Oyunu Dosyaları – Ninja Burger: The RPG – 2nd Edition

Oyun içerisinde karşılaşacağınız düşmanlar da en az Ninja Burger ekibi kadar eğlenceli. Karşınızda sizlere karşı savaşanlar, diğer oyunlarda olduğu gibi dünyayı istila etmeye çalışan kötü adamlar ya da korkunç yaratıklar değil. Düşmanlarınız, sizin gibi çeşitli restoranlar işleten başka işletmeciler. Örneğin, Taco satan Meksikalılar, Samurai Burger şirketi, Pizza satan Korsanlar, sizlerin siparişlerinizi çalmaya çalışan punklar ve sinirli maymunlar…

Oyun içerisindeki gerçeklik ve şiddet unsurlarının düzeylerinin belirlenmesinde kullanılan bu faktör, oyunun geçeceği dönemlere ve bu dönemlere ait özel konulara göre ayarlanmış. Örneğin, 50’li yıllarda geçen Ninja Burger başlangıç döneminde şiddet unsurları 0 ve gerçeklik değeri ise -2 değerinde. Yani, fantastik ve şiddet bakımından düşük bir dönemde geçen oyun. Kısacası, Role Play ve Powerplay denilen hadisenin oyunumuza uyarlanmış hali. Elbette, bu değerler her zaman birbirleri ile ters orantılı değil. Örneğin R.U.N olarak belirlenip, tanıtılan dönemlerde Şiddet ve Gerçeklik değeri +2, yani yüksek. Dilerseniz hazır olarak, kural kitabından edinebileceğiniz bu kısa tanıtımlı, oyunlar için kullanacağınız zaman dönemlerine ek olarak, sizler de kendi hazırladığınız zaman dilimleri için bu faktörleri, işinizi kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz.

ninja-burger-4

Sebebi ne olursa olsun, siparişin gecikmesi Seppuku ile sonlanır…

Oynamak İçin Neler Gerekli?

  • Kural Kitabı
  • İki ya da daha fazla 6 köşeli zar
  • İki ya da daha fazla arkadaş
  • Kağıt, kalem.
  • Ayrıca; eğer elinizin altında bulunduruyorsanız çeşitli ninja eşyaları, ninja maskeleri, plastik kılıçlar.

Son olarak Ninja Burger’ı neden tercih etmeniz gerektiğini söylemek gerekirse, Ninja Burger eğlenceli, masabaşında otururken sizi sıkmayacak, arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmenizi sağlayacak bir oyun. Üstüne üstlük, oynadığınız sıradan oyunlardan farklı bir yapısı ve mekaniği var. Eğer ninjalardan hoşlanıyorsanız ve Fast Food tüketiyorsanız üstüne oynarken eğlenmek istiyorsanız, Ninja Burger’ı tercih edin.

Künye
Tasarımcı: Michael Fiegel
Yayıncı Kuruluş: Æthereal FORGE
Sistem: Descriptive Qualities (PDQ)
Çıkış Tarihi: 2006
Tür: Komedi, Modern
Bu yazı, "Rol Yapma Oyunu Dosyaları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar