Hangi It Karakterisin?

Stephen King’in baş yapıtı It / O’nun ikinci filmi sinema salonlarına düştü. Kozmik güçteki bir kötülüğe karşı mücadele eden çocuklar, bu kez yetişkin halleri ile aynı başarıyı tekrarlayıp benzer korkuların üstesinden gelmeye çalışıyorlar.

Hatırlayacağınız üzere Pennywise’ın en çok sevdiği yemek çocukların taze korkuları ve korkmuş çocukları etleriydi. Baş roldeki çocukların kendilerine erdikleri isimle “Kaybedenler Kulübü” birlik oldukları zaman korkularının büyük oranda üstesinden gelebiliyorlardı. Gelemedikleri noktada da korkularını kabulleniyor, birbirlerinden güç alarak direnmeye çalışıyorlardı. Korkuları ile baş edemeyen çocuklar ise… Eh, Pennywise tarafından ele geçiriliyordu.

Bir de Pennywise’ın kullandığı ve diğerlerine zorbalık eden çocuklar var. Hoş, Pennywise için hiç birinin birbirinden farkı yok. Geçici olarak onlar kullanmış olsa da hiç bir değerleri yoktu, kendileri bunun farkında olmasalar da…

Yine de Palyaço’ya karşı mücadele eden çocuklar yani Kaybedenler Kulübü üyelerinin en büyük ortak noktaları birbirlerine karşı duydukları sevgi, ortaklaşa gösterdikleri cesaret ve büyük hayal güçleriydi. Buna rağmen grup üyelerinin hiç şüphesiz birbirlerinden farklı özellikleri var. Sadece boy, kilo, cinsiyet ya da ırk olarak da değil, grupta aldıkları roller de birbirinden farklılaşıyordu. Büyüdüklerinde yaptıkları meslekler, evlendikleri insanlar da büyük oranda gruptaki rolleri ve geçmişleri ile doğru orantılı ilerliyordu.

Peki ya sen, o yıllarda Derry eyaletinde yaşıyor olsan bu çocuklardan hangisi olurdun? Merak ediyorsan kendine en yakın bulduğun seçenekleri işaretleyip testi tamamla ve sonucunu da sosyal medyadan paylaş!

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Hangi Stephen King %%personality%%

Sonucu paylaşYorumlar