Marvel Süper Kahraman Dosyaları: Scarlet Witch

Buna tepki olarak da Marvel dünyasının kaderini değiştiren o meşhur cümleleri sarf eder: “No more mutants!” Bu kelimelerden sonra öyle güçlü bir enerji dalgası yayılır ki, dünyadaki mutant ırkı yok olma noktasına gelir.

scarletWitch8

Hakkında Birkaç Ek Bilgi

(Okuyuculara not: Bu kısım Marvel’ın güncel serilerini takip etmeyen okurlar için spoiler sayılabilir.)

Scarlet Witch’in gerçekliğe etkisi o kadar fazladır ki, kendisi içinde yaşadığı evrenin temel yapıtaşlarından biri olarak kabul edilmektedir. Earth-616 denilen bu evrenin dengesini sağlayan unsurlardan biri de kaos büyüsünü kullanan Scarlet Witch’tir.

Avengers vs. X-Men serisinde, Cyclops haricinde kalan tüm süper kahramanlar; kozmik ve tanrısal bir güç olan Phoenix’e karşı gelmeye çalışmış; fakat başarılı olamamıştır. Scarlet Witch ise, Hope Summers’la birlikte kaos büyüsünü kullanmış “No More Phoenix” diyerek Phoenix Force’u geçici olarak durdurabilmeyi başarmıştır.

Wanda ve Hope Summers

Wanda ve Hope Summers

Bir mutant olmasına rağmen hiçbir zaman bir X-Men olmamış, ancak uzun yıllar boyunca Avengers’ın değişmez üyelerinden biri olmuştur. Üstelik, hem Brotherhood of Evil Mutants günlerinde hem de Avengers vs. X-Men sırasında X-Men’in ve mutantların karşısında yer almıştır.

Her ne kadar ruhları Mephisto tarafından emilip yok edilse de Wanda’nın çocuklarının aslında ölmediği, güçleri tıpkı Quicksilver’ınkilere benzeyen Thomas Shepherd (Speed)’ın ve güçleri Scarlet Witch’inkilere benzeyen William Kaplan (Wiccan)’ın Wanda’nın çocukları olduğu düşünülmektedir.

scarletWitch9

Wiccan ve Speed anneleriyle…

Her ne kadar yazının başından beri kendisini Magneto’nun kızı olarak tanıtsak da 2015 yılında çıkan son çizgi roman serilerinde, Scarlet Witch ile Magneto arasında bir kan bağının olmadığı ortaya çıkmıştır. “Axis” adlı seride, Red Skull tarafından yapılan zihinsel saldırı sonucunda beyni yıkanan kahramanlardan biri olan Scarlet Witch, karşısında Quicksilver ve Magneto varken “Kendisine kan bağıyla bağlı olan herkese zarar verecek” bir büyü yapmaya başlar. Büyüyü yaptığında ise Magneto’nun bundan etkilenmediğini, kardeşi Quicksilver’ın ise acı içinde kıvrandığını görür.

Beyaz Perdede Scarlet Witch

Nisan ayı itibariyle beyaz perdede kendine yer bulamasa da 1 Mayıs 2015’te vizyona girecek olan Avengers: Age of Ultron’da Elizabeth Olsen tarafından canlandırılacaktır. Captain America: Winter Soldier filminin son sahnesinde gösterilenlerden yola çıkarak, başta Avengers’ın karşısında yer alacağı düşünülse de filmin ilerleyen bölümünde taraf değiştireceği ve kahramanlarımızın yanında yer alacağı tahmin edilmektedir. Üstelik birbiri ardına yayımlanan trailera bakarak, fanların çoğuna göre Black Widow ve Hulk’ın zihnini kontrol edip Avengers ekibine zor anlar yaşatması da beklentiler arasında.

Elizabeth Olsen

Elizabeth Olsen

Bunun yanı sıra, Marvel Sinematik Evreni (Marvel Cinematic Universe – MCU) dahilinde olmayan X-Men filmlerinin sonuncusunda da Wanda Maximoff ufak bir sahnede yer almıştır. X-Men: Days of Future Past’te, kendisini hiç görmemiş olsa da metalleri kontrol edebilen, mutant bir babaya”sahip olduğunu iddia eden Quicksilver, kucağında henüz bir çocuk olan Wanda Maximoff’u tutmaktadır.

Bu yazı, "Süper Kahraman Dosyaları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar