Marvel Süper Kahraman Dosyaları: Vision

Ölüm Bir Son Değildir!

Yazının başında da dediğimiz gibi, Marvel’ın yapmayı en sevdiği şeylerden biri de kahramanları öldürmek ve onları yeniden getirmek. Eh, Vision da bundan nasibini alan kahramanlardan biri.

Avengers’ın Stark Tower’a yerleşmeden önceki yerleşim yeri olan Avengers Mansion’da sıradan bir gün yaşanırken, aniden gelen kırmızı alarm ekibin tüm üyelerini bir anda yerinden zıplatır. Bahçeye çıktıklarında ise karşılarında kısa bir süre önce kendini dostları için feda etmiş Jack of Hearts’ı görürler. Jack, bahçede kendisini karşılayan Ant-Man’den özür diledikten sonra kendini kontrol edemeyerek patlar ve böylelikle malikenin yarısını havaya uçurur. Patlamanın şiddetiyle ne yazık ki Ant-Man de hayatını kaybetmiştir.

Avengers ekibi bunun şokunu atlatamadan bir anda gökyüzünde kendilerine ait jetlerden biri görünür. Jet hızla malikeneye doğru gelir; fakat hız kesmeden doğrudan yere çakılır. İkinci bir patlamayla iyice şaşkına dönen ekip düşen uçaktan karşılarına dikilen Vision’la karşı karşıya kalır. Vision, bedenini kontrol edemediğini; ama bundan daha önemli olarak Avengers’ın ekip olarak hiçbir şey üzerinde kontrol sahibi olamadığı için başarısız olduğunu söyler ve süper kahramanların üzerine ufak Ultron’lardan oluşan bir ekip gönderir.

"DELİRTMEYİN BENİİİİ!"

“DELİRTMEYİN BENİİİİ!”

Robotları bir şekilde durdurmayı başaran ekip daha sonra Vision’ı sorgulamak ister; fakat eski dostlarının kendilerine böyle bir şekilde ihanet etmesini kaldıramayan She-Hulk çoktan kontrolünü kaybetmiştir. Vision’a amansızca saldıran She-Hulk, gözleri önünde katledilen arkadaşının öcünü almak ister ve bunu olabilecek en dramatik şekilde yapar: Vision’ı ortadan ikiye ayırarak!

Vision’ın neden böyle davrandığı, Avengers’ın arka bahçesinde eski bir kahramanın kendini neden imha ettiği konusuysa bir başka yazının konusu; fakat meraklı okurlar için şimdilik bunların temelinde aile içi sorunların yattığını söyleyebiliriz.

Durduk Yere Nereden Çıktı Bu Vision?

Elbette ki Marvel Süper Kahraman dosyalarını yazarken, sıra bir gün Vision’a da gelecekti; fakat 2015’in Mayıs ayı itibariyle vizyona girecek olan Avengers: Age of Ultron filmi için çıkan 3. trailer’ın sonunda karşıma birden çıkınca dayanamadım! O maviş maviş gözleri, sarı kristali ve kırmızı suratıyla Vision’ı kısacık da olsa görmek beni bu yazıyı yazmaya itti.

Kapat o gözlerini, kimsecikler görmesin!

Marvel Sinematik Evreni’nde (MCU) karakterlerin birçoğunun orijin hikayesi çizgi romanlardan farklı olsa da Vision’ı yine Ultron’un yaratacağını ve yine Age of Ultron’da izleyiciyle karşılaşacak olan Scarlet Witch ile kendisi arasında bir gönül macerası yaşanacağını tahmin etmek çok da güç değil. Bakalım filmde Paul Bettany tarafından seslendirilecek olan Vision, sinema izleyicisini ve çizgi roman okurunu ayrı ayrı tatmin edebilecek mi!

Bu yazı, "Süper Kahraman Dosyaları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar