Süper İnsanlara Farklı Bir Bakış: Supergod!

İsimsiz Rus Süper İnsan

Tıpkı Kraven gibi, tek farkı rus ve kozmonot olması. Kraven’dan farklı olarak geriye insan olan pek az şeyi kalmış durumda. Benzer şekilde süper güçlü ve dayanıklı.

Perun

İlk süper insanları Kraven tarafından parçalanınca, elde kalan malzemeyi değiştirip güçlendirdikten sonra oluşturulan ikinci Rus varlık. Yine süper güçlü ve dayanıklı olmanın yanı sıra, bilinmeyen teknolojilerle silahlar oluşturuyor, güç kalkanları oluşturuyor. İsimsiz olan ilk rus varlıktan çok daha üstün bir savaş makinesi.

Perun ve cephaneliği...

Perun ve cephaneliği…

Morrigan Lugus

İngilizlerin uzaya gönderdiği üç astronotun, uzayda kaynağı belirsiz bir mantar türü ile birleştikten sonra dönüştükleri varlık. Çok büyük olmanın yanı sıra, etrafına farklı etkiler oluşturan mantarlar saçıyor, bunlarla insanlar ölüyor ya da tapınmakla cinsel ilişkiye girmek arasında sapkın bir şekilde Morrigan’ın önünde hem secde edip hem de kendilerini tatmin ediyorlar. Ayrıca diğerlerine göre (belki Krishna hariç) daha zeki olduğu kabul edilebilir zira hikayeyi birinci ağızdan anlatan karakter Dr. Reddin ile konuşan ve insan doğasını harika bir şekilde açıklayan tek varlık.

Malak Al-Maut

İran tarafından, tanrının zihni ile temas kurması ya da onu anlaması için yaratılan “yapay melek” diyebileceğimiz varlık. Etrafında sürekli olarak atomik bozulmaya neden oluyor ve radyoaktif. İran’dan Hindistan’a “yürürken” Dünya haritası üzerinde kalıcı değişiklik yapıyor. Dolaylı yoldan, Dünya üzerinde en büyük yıkıma yol açan karakter oluyor.

supergod2

Malak, İran`dan Hindistan`a yürürken…

Maitreya 

Çin’in süper insanı. Mikroskobik hareketleri bile görebilen, organik maddeyi manipule edebilen bir varlık. Laboratuardaki görünüşüne aldanmayın, Krishna ile savaşmaya gittiğinde kendine oluşturduğu yeni formu epeyce tanıdık gelebilir.

Dajjal

Irak’taki gizli üslerden çıkan, yaratılış amacı ya da nasıl oluştuğu bilinmeyen süper insan varlık. Kozmik bir farkındalığı var ve konuşmasına rağmen normal insana en uzak varlıklardan biri. Zira zamanı olduğu haliyle algılıyor, farklı gelecek seçeneklerini görüyor, muhtemelen uzay/zaman üzerinde belli oranda kontrol sahibi. Hikayenin sonuna doğrudan etki eden karakterlerden biri.

Dajjal ile bilinç ve zaman üzerine...

Dajjal ile bilinç ve zaman üzerine…

Bunların dışında Venezuella’da Libertador isimli bir karakter daha olduğu söyleniyor ancak onu göremiyoruz, sadece sonuna şahit oluyoruz. Ayrıca; Somali’de de Rastafarian bir süper insanın daha olduğunu söyleniyor ve sadece yerin altındaki üslerde ürkütücü tipini görüyoruz. Benzer şekilde onun da sadece başına ne geldiğini görebiliyoruz.

Supergod, tüm bu “insan olmayan süper insan” karakterleri güzel işlemiş. Ayrıca Morrigan Lugus ve Simon Reddin arasındaki uzunca diyalog da bütün hikayenin amacını ve insanların süper insanlara, mesihlere, tanrılara neden bu kadar düşkün oldukları yönünde enteresan tespitler içeriyor.

Kesinlikle ürkütücü ve birden çok konuda sürpriz sayılabilecek bir sona sahip bir hikayesi olmasının yanı sıra, çizimler de oldukça iyi. Çok fazla detay içeren büyük paneller bile ince ince işlenmiş, atmosferi oldukça iyi tamamladığı söylenebilir. Süper kahraman seven ya da sevmeyen tüm çizgi roman severlere önerilir.

Yorumlar