Comikon 2017 – Manga ve Anime Hayranları Eğlenceye Doyacak!

Japon Sanat Merkezi tarafından 7-8 Ekim tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi‘nde düzenlenecek olan bu festival için hazır mısınız? Comikon – İstanbul / Manga Fest etkinliğinde comic/manga/çizgi roman başta olmak üzere anime, çizgi film, karakter tasarımı, cosplay konularıyla ilgili her şeyi bulabileceksiniz.

Etkinlikte Neler Olacak?

“Eğlenceye Hazır mısın?” sloganıyla gerçekleşecek olan bu festivalde Manga-Anime üretimi, senaryo yazımı, çizgi roman yayıncılığı, karakter-mekan tasarımı gibi konferanslar, gün boyu kısa anime gösterimleri ve ünlü çizerlerle söyleşiler olacak. Aynı zamanda profesyonellere yönelik cosplay ve manga atölyeleri düzenlenecek ve genç çizerleri teşvik etmek amacıyla çizer stantları açılacaktır. Festival dahilinde ayrıca “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Ödülleri” ve “Anisong Grand Prix”  yarışmaları yapılacak ve “CosPOWER – Cosplay Defilesi” düzenlenecektir.

Comikon

Maskotu “Kitsune” (Tilki) olarak belirlenen Comikon festivaline tüm Japon kültürü tutkunları bekleniyor, detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar