Infinity Tarafları #6 – Combined Army

Uzaklardan geldiler. Yıkarak, yok ederek. Türlü türlü birimler ile kanımıza susamış Combined Army, insanlığı yeryüzünden silmek için yıldız sistemlerimize giriş yaptı.

Uzaylılar. Combined Army, adı üstünde birleşik ordu Morat, Shavasti sektöryelleri ve ırklarıyla barış kelimesini bilmeyen varlıklar.

combinedArmy1

Moratlar geri çekilmek ne bilmeyen maymunlar cehenneminden kaçmış ama teknolojiyle tanıştırılmış tipler iken Shavasti gizlenen, yumurtadan çıkan alien filmlerinden çıkmış yaratıklar.

Kendilerine has vampirlik, nano screen koruma kalkanı, rakibin ünitesini kendi tarafına çekme, rakibin özelliklerini çalma gibi özelliklerle donatılmışlardır.

combinedArmy2

Avantajlı ve dezavantajlı birimlerini değerlendirelim:

SAVUNMA: Saklanarak savunma, Shavasti sektoryelinin en göze çarpan özelliğidir. İsterse Shavasti tamamen saklanmış bir orduyla bile karşınıza gelebilir. Rakip için Shavastiyi bulmak, yok etmek zordur. Nanoscreen, Gwailoslara extra koruma sağlar. Automedikit ile öldürdüğünüz Shavastilerin tekrar ayağa kalkacağını göreceksiniz. Moratlar bodozdur savunma dedikleri şey zırhlar ve savaştan yılmamalarıdır.

SALDIRI: Shavasti, saldırıda sürpriz saldırıların ordusudur. Her an beklenmedik şeyler yapabilirler. Speculo hattınıza sızmışsa birimlerinize “hoşçakal” diyebilirsiniz. Avatar oyunun en kuvvetli TAG’i. O dev bir yaratık ve sizi kendi ordunuza dahil edebilir. Daturazi oyunun en iyi war bandlerinden. Kuşkusuz saldırıda combined fazlaca acımasız opsiyonlara sahip. Kanınızı emer posayı bırakırlar.

GÖREV YAPMA: Shavasti’nin ilerde başlayan birimleri görev konusunda da başarılı. Ama puanlar ucuz değil. Moratlar ise şu anki haliyle görev yapmada en kısıtlı ordu. Moratların tarzı önce yok et, vakit kalırsa görev felan da yaparız azizim şeklinde.

Dezavantajlardan bahsedelim:

  • Üstün birim çeşitliliğine rağmen, birimlerin pahalı olması özellikle düşük puanlı oyunlarda sıkıntı yaratıyor.
  • Minyaturler herkesin zevkine hitap etmeyebilir.
  • Oynaması ve uzmanlaşması nispeten daha zor.

Combined Army, özellikle tüm insanlığın karşısında olmasıyla onları seçilmesi keyifli bir ordu yapıyor. Bu orduyu seçerseniz herkesin düşmanısınız!

Bu yazı, "Infinity Tarafları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar