Infinity Tarafları #5 – Haqqislam

Gerçek İslamı gök alemlerinde bulan faction Haqqislam. İçinde Türk-İslam motifinden birimler barındıran, çeşit çeşit birimleriyle özellikle insanımıza çekici gelmesi kaçınılmaz.

Uzay çağının yeniçerileri, Saladin komutasında gökte bioteknoloji konusunda kendilerini geliştiriyorlar. Burak adındaki yıldız sisteminde hükmediyorlar.

haqqislam1

Regeneration, viral mayınlar gibi her factionda bulunmayan biyolojik silahlarını, adeta kendilerine has impersonation yetenekleriyle birleştiriyorlar. Paralel devlet yaygarasının haşhaşileri burada. Fazla uzaklarda aramayın!

Qapu khalkı (evet bildiğimiz kapı halkı Osmanlıları) ve haşhaşi olmak üzere ikisi de  birbirinden tehlikeli sektoryeli oynayabilirsiniz.

haqqislam2

Özelliklere bir girişelim bakalım:

Savunma: Kaliteli linkler geçit vermiyor. Regeneration özelliğiyle adeta bir trol gibi yenilenen Asawira birimi. Ucuz hafzalar linklere karışıp hem izlerini kaybettiriyor hem de linklerin maliyetini düşürüyor. Tehlikeli sniperlar. Büyük lider Saladin.

Saldırı: Kendi sahanızda kendi adamınızmış gibi yapıp karşı tarafın canına okuyan birimler, link dışı kurulabilen 3lü link alternatifleri, ölmek bilmeyen Asawira demiş miydim? Tehlikeli muyipler, ilerde başlayan ve havadan inen holoprojectörlü birimler. Maghariba denen yaratık. Akın akın gelen motorlu birimler.

Görev: Kapı halkı görev yapma kısmında linklerine bel baglamıs durumda. Hawwa dışında görev yapabilen birimi yok. Buna karsılık ana orduda ilerde başlayan yada ucuz görev yapan bir çok birim var. WIP değerleri gayet iyi.

Biraz da zayıf yanlar:

  • Kapı halkında özellikle görev yapıcılar linkler içerisinde. Tek başına hawwa yeterli değil.
  • Bahram ekibindeki suikastçiler çok etkili de olsalar puanları yüksek.  Zaten bahram sektöryelde birim puanları genel olarak ta yüksek.
  • Robot olarak ekibe çok ta katkıda bulunan bir birim yok.

Öyle böyle ama Türk ve İslam kuvvetlerini oynamak zevkli be kardeşim. İyi oyunlar.

Bu yazı, "Infinity Tarafları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar