Ne Olduğu Anlaşılamayan Anime – Gintama

Kagura karakterler olarak Gintoki ile trollükte yarışacak bir karakterdir. İki troll karakter ve 1 adet bu trollükleri düzeltmeye çalışan düzgün karakter Shinpachi, Gintama’nın ana karakterleridir. Ancak Gintama bu şekil bir anime değil. Yardımcı karakteler olmanın hiç kötü bir şey olmadığı tek anime belki de Gintama’dır. Gintoki’den sonra seride en sevilen tüm karakterlerin hepsi yardımcı karakterlerden oluşmakta desek yanlış olmaz. Şimdi düşünüce benim bile en sevdiklerim yardımcı karakterler. Peki kim bu yardımcı karakterler?

  • Katsura Kotoro: konuya vakıf arkadaşlar Kogoro olmasın o diyebilirler. Hayır Kotoro… Gintama tarihsel isimlerden yararlanıyor. Ancak isimlerinde ufak değişiklikler yapmışlar. Sakata Kintoki’nin Sakata Gintoki olması gibi. Katsura Amanto savaşında Gintoki ile beraber savaşmış. Ancak milli duyguları fazla baskın olduğu için bakufuya düşman olan Joi Asileri grubunun lideri. Her yerde kırmızı bültenle aranmaktadır. Ancak her zaman kaçmayı başarır. Ciddi bir karakter gibi gözüksede Katsura belki de Gintama da en çok gülünen karakterlerde bir numaradır. Özelllikle Amanto savaşında savaşan diğer bir arkadaşları Shinsuke Takasugi’nin kendisine gönderdiği Elizabeth isimli garip maskotumsu karakter ile Katsura serinin komedi yönünü başka bir boyuta çekmekteler. Gintoki tarafından Zura diye çağrılır. O ise Zura ja nai Katsura da (Zura değil Katsura) diye cevap verir. Bu diyalog belki 200-300 yerde tekrarlanmaktadır. Katsura’yı kendi deyimiyle anlatırsak “Bu seride mankafalı karakter olarak ben yeterim” demek yeterli olur
Yorozuya_Episode_224 (860 x 484)

Shinpachi -Gintoki- Kagura

  • Takasugi Shinsuke : Gintoki’nin hocasının diğer 3 öğrencisinden ikincisi Takasugi. Amanto savaşında da Gintokilerle beraber savaşmıştır. Ancak Takasugi’nin komedi ile alakası bulunmamakta. Seride süper suçlu karakteri oynamakta ve hocasının öcünü almak için herkesi öldürmekten çekinmeyen birisi. Takasugi ilk kez 14-19. bölümlerde ortaya çıkıyor. Ara ara ortadan kaybolsa da 50. bölümlerde Benizakura arc bölümlerinin başarısı tamamiyle Takasugi ile alakalı. Seride az gösterilen karakterlerden olsada Gintoki’nin deyimiyle Takasugi çoktan emo kızların sevgilisi olmuş durumda. Tek gözünü Amanto savaşında kaybettiği için göz bandı takmakta ve tarihte olduğu gibi Kihetai isimli askeri grubun lideridir. Amacı Katsura gibi Bakufu ve Shogun’u yıkmaktır .
Takasugi

Takasugi

  • Sakamoto Tatsuma: ne Katsura ve Takasugi gibi direnişe devam eder ne de Gintoki gibi davranır. Uzay da gezinmekte ve ticaret yapmaktadır. Seride çok nadir ortaya çıkar. İnsanı sinir eden bir gülüş şeklinden başka pek bir olayı da yoktur. Gintoki’nin hocasının diğer 3 öğrencisinden sonucusu da bu arkadaştır.
  • Otose: Gintoki’nin ev sahibidir. Yoruzuya’nın altında bar işletmektedir. Kötü bir görüntüsü olsa da çok anaç bir karakterdir. Ancak karakterin seiyusu Orochimaru’nun seiyusudur. Bu yüzden ara sıra bu kadın mı Orochimaru mu belli değil geyiklerine kurban gitmektedir.

Shinsengumi ise dönemin polis teşkilatıdır. Katsura’yı gördükleri gibi roket atarlarını ateşleyen tayfadır. Önemli Shinsengumi karakterleri ise:

  • Sougo Okita: 1. Takımın kaptanıdır. Yapılan karakter anketlerinde Gintoki’nin ardından 2. sıradadır. Kagura ile devamlı olarak kavga ederler. Ancak Okita’nın devamlı olarak uğraştığı, öldürmek için çaba sarfettiği ve en nefret ettiği kişi Shinsengumi’nin komutanı Hijikata’dır. Ancak bu nefretin sebebi 80-81 bölümde gözyaşları içinde öğrenilir ve acı çekilir… Okita çok ağır sadisttir insanlara acı çektirmeyi sever.

maxresdefault

  • Hijikata Toushirou: Shinsengumi’nin yardımcı şefidir. Okita ile birbirini sevmezler. Her şeye mayonez döker. Ağır sigara bağımlısıdır. Bir bölümde tek dal sigara içebilmek için Dragon Ball’dan Freze ile savaşmış ilk saldırıda yenmiştir. Karakter anketinde 3. sıradadır. Gintoki ile sürekli tartışırlar
  • Kondou Isao: Shinsengumi’yi kuran kişidir. Hem Okita hem Hijikata kendisine büyük sevgi ve saygı beslemektedir. Kondou Shinpachi’nin maid tarzı bir mekanda çalışan ablasına aşık olmuştur. Sebebi ise erkek arkadaşının arka bölgesindeki kılları orman gibi olsada onu seveceğini söylemesidir. Kondou seride goril ile eşleşmiştir. Kendisini goril diye çağırmayan karakter neredeyse bulunmaz.

Yorumlar