Marvel Süper Suçlu Dosyaları: Elektra

Diziler ve Sinema

Elektra bugüne kadar iki filmde göründü; Matt Murdock’u Ben Affleck’in canlandırdığı ve pek çok Marvel hayranı tarafından korkunç bulunan Daredevil (2003) ve eğer böyle bir şey mümkünse ondan daha da kötü spin-off filmi Elektra (2005). Böyle bir karakterin kendi adını taşıyan bir filmi olması şans tabii, ama kötü bir filmin spin-off’u ne kadar iyi olabilir ki? Jennifer Garner, kanımca güzel bir Elektra’ydı, tip itibariyle biraz fazla Amerikan’dı tabii ama olsun.

2003'te çekilen filmde Elektra rolünde Jennifer Garnet ve heyecanla beklediğimiz Netflix dizisinde rolü kapan Elodie Young.

2003’te çekilen filmde Elektra rolünde Jennifer Garnet ve heyecanla beklediğimiz Netflix dizisinde rolü kapan Elodie Young.

Daredevil’da dikkat çeken şey, Bullseye tarafından öldürülüşünün neredeyse bire bir aynı canlandırılmış olmasıdır. Belli belirsiz diriliş de çizgi romanların ruhuna uygundur. Kaldı ki filmin tek başarısı, Daredevil’ın Frank Miller’ın büyük etkisi olan karanlık atmosferini çok iyi yansıtabilmesiydi. Ben Affleck’in en azından o zamanlar toplamda iki mimik yapabilen bir oyuncu olması, kesinlikle görüntü yönetmeninin suçu değildi. Elektra’daki ilginç nokta ise, kahramanımızın Stick tarafından diriltilmesi. Çok mantıksız değil, sonuçta yine bir Chaste üyesi tarafından hayata döndürülüyor.

Elodie Yung’un karaktere neler katacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Ben de bunları yazarken gördüm ki, 2. sezonun ilk dört bölümü ortamlara düşmüş bile. Dolayısıyla affınıza sığınıyor ve koşarak izlemeye gidiyorum. Sezon bittikten sonra bu karakter dosyasını güncelleyecek miyim? Hem de ne biçim! Hadi gözümüz aydın, hepimize iyi seyirler.

Bu yazı, "Süper Suçlu Dosyaları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar