Öznel Etkinlik Günlükleri #2 – Bir Çalışanın Gözünden GFA

Üst Not: “GFA nedir?” diye soruyorsanız sizi şu linkteki tanıtım yazımıza alalım.

Aylar öncesinden beri yazacağımı bildiğim bir yazı bu. Bir GFA görevlisi olarak pek çok şeyi rahatça takip edebileceğime inanarak gönüllü olmuştum. Kabul ediyorum her şeyi takip etmem imkansızdı ama yazabilecek kadar şey görecektim. Görme kısmında bir sorun yoktu ama yazma kısmına gelince biraz stres altına girdiğimi itiraf etmem lazım. Çünkü büyük bir etkinlik ve bu etkinliğe uygun uzun bir yazı yazmam lazımdı. En büyük mücadelem eksikliği minimum düzeyde tutmak olacak. Umarım bunu başarabilirim. Şimdi asıl konumuza başlıyalım.

Sabah ilk vardığım vakit hemen etrafı gezememiş olsam da ilk boş anımda koştura koştura etrafı gezmeye başladım. Kısaca standlar’dan ismen bahsedersek. Pegasus Oyuncak, Goblin FRP Ve Oyun Cafe, Unique Tasarım, Kripton 13 Aksesuar, Cerberus Workshop, Mainili, Fungi, Emrenin Tükkanı, Gerekli Şeyler, Koff Animated, Zid ve Marmara Çizgi satış standlarıyla Demircan Kaçel, Yiğit Gönlügür, Murat Karabul, Çizgi Fanzin, Yonca Yıldız, Ahmet Torun, Gülşah Toprak Şahin, Ömer Faruk, Fatih Şimşek, Alper Geçgel, Tamer Poyraz Demiralp, Balkan Özbey, Meryem Çimen ve Elif Kotan kendi işlerini paylaştıkları ve sattıkları stanrlarıyla İstanbul GO Topluluğu, FRPNET, CONN ve Doktor Who Türkiye ise kendilerini ve yaptıklarını tanıtan standlarıyla GFA’ya katıldı bir de n11 stand olarak değil ama maskotuyla etrafta gezinip çekiliş yapıyordu. Gameistanbul’un da çekiliş yaptığını söyleyeyim de bu noktada ayıbımız olmasın. Tabi ki Cosplayer yapan kişiler de düşünülmüştü(doğal olarak). Soyunma odaları onlara yardımcı olacak kişilerle dururken acil durumlar için de Craft destek asası konulmuştu. Başka ne vardı? Yemek… Dışarıda konuşlanan Maid Cafe gayet güzel yemekler sağlıyordu (evet hepsini denedim yani yazı için yoksa). Oraya gitmeye üşendiniz mi? Ve ya stand yüzünden gidemediniz mi? Sıkıntı değil bir maid ve bir butler etrafta hizmeti ayağınıza kadar getiriyordu.

İşin eğlence kısmına girersek. Öncelikle üç büyük TCG’nin -a.k.a. Magic:The Gathering,Yu-Gi-Oh,Hearthstone- turnuvalarını anlatarak başlamak istiyorum. MtG ile başlarsak. İki günde Pegasus Oyuncak Tarafından düzenlendi de ilk gün Standart ikinci gün modern’di diye hatırlıyorum. Yanlışsa doğru bilen birisi yorumlarda belirtirse ne güzel olur. Unutkan olailiyorum bazen. İkinci olarak Yu-Gi-Oh’tan bahsedersek… İki günde de düzenlendi o da MtG gibi. Son olarak ise Hearthstone’dan bahsedelim. Burada işler biraz daha derinleşiyor. Zira sıradan bir turnuva değildi. Dijital Spolar ekibinin ilk gün elemelerini yapıp ikinci gün finallerini oynattığı bu turnuvada ilk üçe girenler ödülleri haricinde Blizzard Hearthstone Fireside Gathering Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar. Eğer başarıp orada da şampiyon olabilirlerse Blizzcon 2015’teki dünya çapındaki şampiyonaya katılma hakkı kazanacaklar. Şimdiden kendilerine iyi şanslar diliyorum.

Yorumlar